Napoli nastavio poteru za Juventusom, Lacio poklekao sa igračem manje

nedelja 20.01.2019.
22:30

Napolitanci u prvom poluvremenu odradili ključni deo posla u duelu sa Rimljanima.

EPA/SEBASTIEN NOGIER

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 20. kola Serije A, Napoli je pred svojim navijačima savladao ekipu Lacija rezultatom 2:1 i smanjio prednost vodećeg Juventusa na šest bodova razlike, ali uz utakmicu više.

Tim Karla Ančelotija je oba pogotka postigao tokom prvog poluvremena. Na vodeći sečekalo do 34. minuta, kada je Kaljehon protutnjao kroz sredinu, pravovremeno ga je uposlio Mertens, a španski internacionalac snažnim i preciznim udarcem savladao Strakošu - 1:0.

Međutim, samo pet minuta kasnije Lacio ostaje sa igračem manje, pošto je Aćerbi isključen zbog drugog žutog kartona.

Trener Rimljana Simone Inzagi reagovao je uvođenjem Patrika umesto Sergeja Milinković-Savića, pokušavali su gosti da do kraja eventualno iznenade brojčano jačeg rivala, ali u tome nisu uspeli.

U pobedničkoj ekipi je svih 90 minuta na poziciji štopera odigrao Nikola Maksimović.

Lacio je posle ovog poraza ostao na petom mestu sa 32 osvojena boda.