• Autor: Aleksandar Obrenović

• 26. septembar 2015.

• 22:40

Dve ekipe koje ne liče na sebe na početku ove sezone odmerile su snage, a kao pobednik je izašla ekipa Napolija.

U većem delu utakmice ekipa Napolija je bila dominantna, pa možemo reći da je sasvim zasluženo na kraju izašla kao pobednik protiv jednog od konkurenata za najviši plasman i ekipe koja je prošle godine osvojila ovaj šampionat, ekipe Juventusa.

Na kraju je bilo 2:1 (1:0).

Nije bilo dobrih prilika na ovom meču sve dok Iguain u 26. minutu nije uposlio Insinjea koji sa 16 metara upućuje neodbranjiv udarac ka golu Bufona - 1:0.

Veoma dobro taktički je igrao Napoli u ovom meču, Juventus je izgledao bezidejno, pa do kraja poluvremena nije stvorio priliku iz koje bi mogao da postigne gol za izjednačenje.

U 62. minutu novi šok za Juve.

Iguain je krenuo sam ka golu Juventusa, povukao loptu ka levoj strani, šutirao levom nogom, a Bufon je ponovo nemoćan - 2:0.

Samo dva minuta je bilo potrebno Juventusu da se malo trgne i da smanji rezultat na 2:1, a to je učinio Mario Lemina koji je iskoristio odličan centaršut koji je uputio jedan od najboljih u Juventusu ove sezone, Paulo Dibala.

Morata je propustio dobru priliku za Juventus da izjednači rezultat kada je šutirao daleko od desne stative, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Već sada Inter ima 10 bodova više od Juventusa koji je na 13. mestu sa samo 5 osvojenih bodova, dok Napoli ima 9 bodova i nalazi se na 10. mestu nakon šest odigranih utakmica.