• 24. januar 2016.

• 16:57

Napolitanci protutnjali kroz Đenovu, Inter sa igračem više ispustio pobedu u nadoknadi!

Napoli mašina za golove, Karpi šokirao
Kao i obično prilično nezanimljivi Inter, imali su nekoliko šansi ali je Karpi odolevao do 40. minuta.

Tada je Adem Ljajić, najbolji igrač "crno-plavih" asistirao Palasiju, Argentinac je savladao Beleca za vođstvo Manćinijevog tima.

U nastavku dosada, malo uzbuđenja, gosti nemoćni da uzvrate, ostali su sa desetoricom, ali ne zaboravite, to je "ludi Inter". Dozvolili su novajliji u ligi da postigne gol u nadoknadi, Lazanja je strelac, novi šok, i Karpi je odneo bod sa "Meace".

Golove možete videti ovde.

Felipe Melo

Napoli je furiozno ušao u meč na "Marasiju", Iguain i Insinje su u prvih 20 minuta pogodili mrežu Vivijana, ali je na asistenciju Edera, Korea smanjio rezultat pre odlaska na odmor.

U nastavku su Dorijani posle sat ostali bez isključenog Kasanija, odmah u narednom napadu je Hamšik posle pravog slaloma pogodio za 3:1.

Hrabro se borila brojčano slabija Montelina ekipa, Eder je savladao Rejnu i doneo nadu Đenovljanima.

Ipak, Mertens je otklonio svaku dilemu, Napoli ljubomorno čuva prvo mesto, sada će se uzdati u Romu koja večeras gostuje Juventusu, kako bi povećao prednost na vrhu.

Na Siciliji prvi bodovi za novog trenera Skelota. Mnogo lakše nego što se očekivalo golovima Kvaisona, Hiljemarka i Lazara, Palermo je došao do prednosti protiv Udinezea, da bi Tero u finišu smanjio na 3:1. Makedonac Trajkovski postavlja konačan rezultat, 4:1 za domaće.

Đurđević je ušao u igru u finišu umesto Đilardina, a Kuzmanović nije debitovao za "Zebrete".

U Rimu preokret, Slovenac Cezar je zaledio Rim već na startu, ali se sve okrenulo nakon crvenog kartona pomenutog igrača na startu drugog dela. Dobio je dva žuta, posle toga oslabljeni "Leteći magarci" su bili lak plen za "Orlovce".

Kandreva dva puta i Kataldi su pogodili mrežu Bizarija, bodovi ostaju u Rimu, na kraju je Keita postigao poker za domaće, 4:1.

Đorđević je zamenjen na poluvremenu, Milinković-Savić igrao sat vremena, Biševac ceo meč. Dušan Basta nije dobio priliku sa klupe.

Hladan tuš na "Mapeiju", u režiji nekadašnjeg fudbalera Juventusa, omalenog Đakerinija. Povratnik u Seriju A iz PL je postigao još jedan pogodak, da bi u nadoknadi Flokari golom protiv doskorašnjeg kluba začinio trijumf gostiju. Emilijani su u ovom derbiju regije odneli bodove i pokazali da je sa Donadonijem na klupi stigla prava renesansa. Inače, ovo je prvi poraz Sasuola kod kuće, sada je neporažen pred svojim navijačima jedino Napoli.

Verona je i dalje jedini tim bez pobede, Đenova je na "Bentegodiju" povela golom Susa, pojačanja iz Milana, Pacini je do odmora doneo izjednačenje, ali bod ne znači ništa Veroni koja je sve bliže Seriji B.

U matine terminu Fiorentina se vratila na pobednički kolosek protiv Torina.

Juče smo videli remije u Frozinoneu i Empoliju gde je gostovao Milan, a kolo zatvara veliki derbi između Juventusa i Rome od 20:45.