• 22. mart 2014.

• 21:59

Na ostalim terenima u Francuskoj u okviru 30. kola Lige 1, Bastija je bila bolja od Remsa, dok su Tuluz i Evijan, kao i Bordo i Nica podelili bodove. Ranije, Ren je odneo tri boda sa 'Velodroma'.

Nant prekinuo post, Valensijen
Nantova crna serija bez pobede trajala je od januara, i konačno je posle 10 mečeva završena trijumgfom nad Monpelejom od 2:1.

Domaćin, u čijem sastavu je bio sprpski reprezentativac Filip Đorđević, inače najbolj istralac ekipe, došao je do prednosti već u trećem minutu meča.

U 21. minutu Điđi upeva da ga duplira, ali defanzivac Obale Slonovače kasnjie postiže i autogol pa se na domor odlazi pri rezultatu 2:1 za domaćina.

U poslednjim trenucima prvog dela igre crveni karton zaradio je fudbaler gostiju Marvo, a u finišu meča i Kongre. Brojčano slabiji, Monpelje nije mogao da učini mnogo te se rezultat nije menjao do kraja.

Bastija je golovima Raspentina i Bruna slavila protiv Remsa sa 2:0, Miloš Krasić je ceo meč odgledao s klupe za rezerve.

Spajić i Veškovac su bili u startnoj postavi Tuluza koji je ugostio Evijan i bio nadomak pobede. Izgubio ju je u 90. minutu kada je N'Sikulu izjednačio na 1:1. Pre toga Ben Jedar je dove domaće u vođstvo. Pavle Ninkov nije ulazio u igru.

Najveći preokret viđen je u Valensijenu, gde je gostovao Ažaksio. Varis je doveo domeće u vođstvo, Andre je poravnao, Varis ga vratio sa penala, a onda u poslednja tri minuta Barađi sa dva gola donosi sva tri boda fenjerašu za konačnih 2:3. Pet golova- svih pet u drugom poluvremenu.

U Bordou su Žirondinci i Nica podelili bodove, bilo je 1:1, domaći je poveo sa bele tačke preko Žusija, ubrzo je Boseti postavio konačan rezultat.

Prvi subotnji meč igran je u Marseju, gde je Ren slavio minimalcem, jedini gol postigao je Dukur 15-ak minuta pre kraja meča.