Najveći derbi na svetu - Sudija začinio, Nandez utišao "Monumental"!

ponedeljak 06.11.2017.
00:01

Fantastična utakmica na "Monumentalu", Boka Juniors je slavila protiv River Plate na gostovanju sa 1:2.

Beta/AP Photo/Gustavo Garello

Gledali smo fudbalsku predstavu kakvu smo i očekivali.

Proradila je ponovo ta južnoamerička krv, igrali su River Plata i Boka Juniors na "Monumentalu", a već smo u prvom poluvremenu videli nekoliko poteza karakterističnih za Argentince.

Prvo je u 38. minutu Ignjasio Fernandez dobio crveni karton sasvim zasluženo, mnogi će reći da je zaslužio da se više ne bavi fudbalom nakon ovog poteza koji ste mogli da vidite na ovom linku.

Samo 4 minuta nakon toga, Boka, inače prvoplasirana ekipa na tabeli, koristi slobodan udarac sa 25 metara.

Kardona je uzeo loptu pod svoje, šutirao, golman domaćih ništa nije mogao, nastalo je veliko slavlje.

Domaći nisu imali mnogo opcija, morali su sa devet igrača u polju da krenu ka golu, i verovali ili ne, pretili su više nego Boka početkom drugog poluvremena.

Skoko je uputio dobar udarac iskosa sa desne strane, odbranio je Rosi, a dva minuta nakon toga De La Kruz pokušava, ali je lopta otišla pored gola.

Onda se desio čuveni detalj koji se i dalje prepričava, simulacija Pereza, sudija Pitana je bio baš pod pritiskom, fudbaleri Rivera su ga napadali nakon završetka prvog poluvremena što je dovelo do rezultata.

Perez je odglumio udarac laktom Kardone, strelca prvog gola Boke Juniors, sudija se odmah uhvatio za džep, pokazao je još jedan direktan crveni karton, ovoga puta gostima.

Otvorili su se i jedni i drugi, gledali smo fantastičan meč, gol je visio u vazduhu i desio se u 69. minutu. Leonardo Poncio je šutirao sa 35 metara, fantastično, 1:1!

Nada domaćih da mogu do tri boda je skoro ugašena nakon 3 minuta, akcija Boke je trajala, Perez je centrirao na sjajan način, Nandez je uhvatio volej - 1:2, "Monumental" se totalno utišao!

Boka je iz kontri mogla do još golova, River je takođe imao svoje šanse.

Devet žutih kartona, dva direktna crvena i tri gola, to je konačan ishod "Superklasika".