Najslađi gol Džejmija Vardija u karijeri, ljutog rivala gurnuo u ponor!

nedelja 06.12.2020.
17:10

Ovo je čekao!

EPA-EFE/Jon Super

Fudbaleri Lestera pobedili su u gostima ekipu Šefild Junajteda rezultatom 2:1 (1:1), a apsolutni heroj bio je Džejmi Vardi.

Za njega je ova utakmica bila od posebnog značaja, pošto je Vardi rođen u Šefildu, ali je veliki navijač drugog kluba iz ovog grada, koji se bori za opstanak u Čempionšipu - Šefild Venzdeja.

Zbog toga ni ne čudi što je Vardi potpuno poludeo i bukvalno "huliganski" proslavio pogodak za pobedu u 90. minutu, zbog čega je opravdano zaradio i žuti karton.

Tako je malo bilo potrebno Vardiju i ovaj put, nakon velike greške domaćih na sredini terena, Medison je sjajno spojio, a Džejmi u svom stilu rešio jedan na jedan za pobedu Lestera.

Prethodno, Ajoze Perez je doneo prednost Lesteru u 24. minutu, izjednačio je MekBrni u 26. posle kornera.

Lester je uspeo da prekine niz od dva poraza, ovo je sedmi trijumf za tim Brendana Rodžersa, koji je sada skočio na treće mesto sa 21 bodom. Šefild je još jednim korakom bliži Čempionšipu, ostao je na dnu tabele sa samo jednim bodom.