Najskuplja utakmica na svetu dobila svoj epilog, prvak Evrope ponovo u Premijer ligi!

Autor: Ivan Cvetković
ponedeljak 27.05.2019.
17:56

Vili se napokon posrećilo na Vembliju.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Aston Vile ostvarili su plasman u Premijer ligu Engleske pošto su na Vembliju savladali Derbi sa 2:1 u finalu plejofa.

U većem delu prvog poluvremena nismo videli previše uzbuđenja sve do 44. minuta kada je Anvar El Gazi savladao Rosa za veliko slavlje navijača iz Birmingema.

Pokušavao je Derbi da stigne do izjednačenja u drugom delu meča, ali usledio je pravi šok za ekipu Frenka Lamparda.

Krenuo je Derbi na sve ili ništa, pretio preko Bogla i Meriota, a do zasluženog gola Lampardovi puleni stigli su 81. minutu kada se u kaznenom prostoru najbolje snašao Martin Voghorn.

Vila je izdržala napade Derbija do kraja meča i uspela da se vrati u elitu što će nekadašnjem prvaku Evrope doneti ozbiljan profit od oko 100 miliona funti.