subota 20.05.2017.
19:31

Neverovatno šta se sve izdešavalo u predposlednjem kolu prvenstva BiH.

screenshot: Youtube

Golom iz penala u 94. minutu meča Zrinjski je pred šampionskom titulom Bosne i Hercegovine u najneverovatnijoj završnici ikada.

Željezničar je danas pred utakmice pretposlednjeg kola bio prvi na tabeli sa dva boda viška u odnosu na ekipu Zrinjskog.

Mnogi su ih već videli kao šampione, ali je Sarajevo, njihov večiti rival, uspeo da slavi na stadionu "Asim Ferhatović Hase" rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Bekić iz penala.

Ipak, i uprkos porazu, Željo je bio na prvoj poziciji jer je Zrinjski prvo gubio od Radnika u Bijeljini golom Beširovića. Zanimljivo da su gosti iz Mostara imali i igrača manje od 48. minuta, pa su mnogi navijači Željezničara već počeli da slave poraz gostiju.

Radnik je imao i nekoliko situacija u kojima je mogao da dokusuri protivnika, ali se to nije desilo.

Ipak, izjednačenje je usledilo u 77. minutu golom Kajkuta, a sudija meča je dosudio penal u 4. minutu nadoknade za veliki preokret i titulu koja je sada na pragu Mostara.