Na Vembliju "padale bombe", imamo DVA kandidata za gol sezone!

četvrtak 04.01.2018.
22:50

Kakva utakmica, kakvi golovi!

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Totenhema i Vest Hema večeras su priredili pravi spektakl, videli smo dva fenomenalna pogotka, koji su na najlepši mogući način otvorili 2018. godinu u Premijer ligi.

Posle 0:0 na poluvremenu, u drugom delu igre je Obijang u 70. minutu probušio Ljorisa sa 30 metara, a u 83. je Son uzvratio na sličan način za konačnih 1:1.

Totenhem je dominirao tokom čitavog susreta, imao je posed lopte, šanse, ali je jedna bomba u 70. minutu odredila tok utakmice.

Maurisio Poketino je na teren izveo najjači sastav, nije želeo da se kocka, znajući da je tvrdi Vest Hem ostao neporažen protiv Čelsija i Arsenala u prošlom mesecu.

U prvom poluvremenu, Eriksen i Kejn su imali najbolje prilike, ali se golman Adrijan istakao sjajnim intervencijama.

Totenhem je nastavio da dominira i u nastavku, šanse su se ređale, ponovo su se istakli Kejn, Ali i Eriksen, ali je stamena odbrana Vest Hema odolevala.

Šok je usledio u 70. minutu kada je Obijang pravo ni iz čega uputio topovski udarac sa skoro 30 metara u prve rašlje i "probušio" Uga Ljorisa.

Jedan od najlepših golova ove sezone u Premijer ligi pogledajte OVDE.

Poketino je u poslednjih 20 minuta krenuo na sve ili ništa, momentalno je uveo Lamelu i Vanijamu, a ubrzo i Ljorentea.

U 83. minutu, usledila je slična "bomba" na drugoj strani, Son je povukao loptu i sa skoro 30 metara "probušio" do tada odličnog Adrijana. Pogodak Sona pogledajte OVDE.

Totenhem je do kraja pokušavao da dođe do sva tri boda,

Totenhem je propustio priliku da se približi Liverpulu, da iskoristi remi Arsenala i Čelsija i ostao peti na tabeli, dok je sjajni Vest Hem ostao na 15. poziciji sa 22 boda.