Murinjova "druga sezona", Real je prvak!

Real Madrid savladao Barselonu na "Kamp Nou" i sada je na korak od trofeja. Murinjo se, ipak, poslednji smeje...

Real Madrid je konačno uspeo da trijumfuje na Kamp Nou i tako se približio osvajanju titule u Primeri.

Prva prilika za Real Madrid,  Valdes odlično brani.

U 11. min ponovo prete Madriđani, Benzema šutira sa oko 20 metara, Valdes siguran.

Sledi šok na "Kamp Nou"! Gosti stižu do pogotka, nakon kornera Di Marije, Pepe najviši u skoku, Valdes odbija loptu, Pujol loše gradi Kediru, a Nemac uspeva da ubaci loptu u mrežu, 0:1 za kraljevski klub. Mnogo će se pričati o tome da li je Kedira bio u nedozvoljenoj poziciji ili ne.

Barselona preuzima inicijativu, Teljo šutira sa oko 20 metara ali pored gola Kasiljasa.

U 27. minutu najbolja šansa za Barselonu. Ćavi Ernandez dobija milimetarski precizan pas od Lea Mesija, ali je promašio čist zicer za izjednačenje.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo mnogo prilika za gol. Pepe po očekivanju dobija žuti karton u 43. minutu. Na odmor se odlazi sa prednošću Madriđana 0:1,

Drugo poluvreme oba tima počinju nervozno, a već na samom početku Alonso dobija žuti karton. Murinjo iskusno pokušava da umrtvi igru, što mu neko vreme polazi za rukom.

U 54. minutu mladi Teljo maši čist zicer nakon asistencije Tijaga. Nesuđeni fudbaler Zvezde šutira nebu pod oblake. Ostaje 0:1 na Kamp Nou.

Zatim Ćavi solidno šutira, sa oko 20 metara, međutim, Kasiljas nije imao razloga da interveniše. Odmah nakon toga, Gvardiola menja indisponiranog Ćavija.

Ova izmena je odmah urodila plodom pošto je Sančez nakon pravog karambola u 71. minutu uspeo da ubaci loptu iza leđa Kasiljasa. Mesi je odlično povukao, Inijesta petom dodao do Telja, ovaj šutirao, Kasiljas brani, Adrijano još jednom tukao i onda nekako Sančez uspeva da ubaci loptu u mrežu.

Onda u 74. minutu hladan tuš u glavnom gradu Katalonije. Kristijano Ronaldo istrčava odličnu kontru i dovodi Madriđane u vođstvo, 1:2 za Real.

Do kraja meča je bila primetna nervoza igrača Barselone koji su imali nekoliko grubih startova. Benzema je u 84. mogao bolje da završi kontru Real Madrida, ali je šutirao direktno u Valdesa.

Konačan rezultat na "Kamp Nou" Barselona - Real Madrid 1:2.

Madriđani mogu početi da slave, sada su na nedostižnih "plus sedam" u odnosu na Katalonce, četiri kola pre kraja.