Murinjov Totenhem se okliznuo i protiv Lestera, "lisice" nose tri boda iz Londona

nedelja 20.12.2020.
17:08

"Pevci" u poslednja tri meča osvojili samo jedan bod.

EPA-EFE/Andy Rain

Fudbaleri Totenhema doživeli su i treći neuspeh u poslednja tri kola pošto su u okrašaju protiv Lestera na domaćem terenu poraženi rezultatom 2:0.

Tim koji je do pre sredine ove nedelje bio lider na tabeli dozvolio je sebi drugi uzastopni poraz i nakon nepunog 14. kola skliznuo je na četvrto mesto.

Čini se da ja prelomni trenutak meča bila situacija iz trećeg minuta nadoknade vremena kada je glavni sudija posle signalizacije VAR-a dosudio penal za goste iz Lestera.

Loptu je uzeo Džejmi Vardi i raspalio je po sredini gola, a Igo Ljoris je bio nemoćan da spreči vođstvo "lisica" u najgorem trenutku po svoj tim.

Domaći tim se radovao već u uvodnim minutima nastavka kada je Džejms Medison u 48. zatresao mrežu, ali je ubrzo pogodak poništen jer je posle VAR tehnologije uočeno da je strelac gola bio u ofsajdu.

Veća želja za pobedom i brojniji pokušaji ispatili su se gostima sa "King Pauera" u 59. minutu kada je Tobi Alderveireld postigao autgol i tako zanačajno primakao "lisice" ka pobedi.

Priliku za povratak u meč domaćih propustio je samo tri minuta kasnije Hari Kejn čiji udarac je briljantnom intervencijom zaustavio Kasper Šmajhel.

Do kraja meča Son je imao solidan pokušaj, koji je Šmajhel odbranio, a veće uzbuđenje viđeno je i u 78. minutu kada su gosti tražili novi penal, ali sudija ovaj put nije bio saglasan sa tim.

Lester se ovom pobedom probio na drugo mesto sa četiri boda manjka u odnosu na Liverpul, dok Totenhem doskorašnjem prvom pratiocu sada zaostaje čak šest bodova.