Murinjov neslavni povratak na "Old Traford", prvi poraz "Posebnog" na klupi Totenhema režirao Rašford!

• Autor: Nikola Miloradović

• 04. decembar 2019.

• 22:27

Pobede i za Čelsi, Lester, Sautempton i Vulvse.

Murinjov neslavni povratak na
Mančester junajted - Totenhem 2:1 (1:1)

Poveli su "Đavoli" u ranoj fazi, igrao se sedmi minut kada je Rašford raspalio u bliži ugao iz kaznenog prostora rivala, Gazaniga nije najbolje reagovao, pa se mreža gostiju zatresla.

Usledio je bizaran trenutak, kada je Danijel Džejms u padu praktično povredio Murinja, više OVDE.

Nakon toga još dve dobre prilike za Rašforda, ali je Gazaniga bio na visini zadatka, nakon jedne intervencije argentinskog golmana lopta je pogodila i prečku.

A onda, u finišu prvog dela igre, inicijativa gostiju iz prestonice, De Hea brani pokušaj Orijea, lopta se odbija do Alija, koji majstorskim potezom vara čuvare i potom trese mrežu "Đavola" za 1:1.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi nakon samo četiri minuta igre u nastavku Junajted dobio jedanaesterac.

Markus Rašford je preuzeo odgovornost i matirao Gazanigu po drugi put na meču za novo vođstvo Junajteda.

Dobra igra "Đavola" u nastavku, napadi Totenhema su bili poprilično jalovi, uveo je Murinjo potom i Eriksena, Ndombelea i Lo Selsa, ali se ekipa Ole Gunara Solskjera jako dobro branila, te je sačuvala minimalnu prednost i upisala jako važan trijumf.

Čelsi - Aston Vila 2:1 (1:1)

Poveli su "Plavci" u 24. minutu, Temi Abraham je bio strelac u 24. minutu, na asistenciju mladog Džejmsa.

Uspeli su gosti da poravnaju rezultat, Trezege je pogodio u 41. minutu na asistenciju Elmohamadija.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi nakon samo tri minuta igre u nastavku Maunt vratio prednost ekipi Frenka Lamparda.

Bilo je prilika na obe strane u nastavku, ali je Hiton uspeo da odbrani pokušaje Pulišića i Vilijana, dok je Kepa u finišu zabeležio sjajnu intervenciju nakon pokušaja Daglasa Luiza.

Lester - Votford 2:0 (0:0)

Mučio se Lester protiv fenjeraša, ali je nastavio da niže pobede.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je Lester dobio penal u finišu, koji je ipak poništen nakon intervencije iz VAR sbe.

Nakon 10ak minuta igre u nastavku, novi penal za "Lisice", ali ovoga puta nije poništen, pa je Vardi dobio priliku da donese predost domaćem sastavu.

Nije je propustio, precizan je bio sa kreča za 1:0, njegov 14. gol ove sezone.

Sve dileme je otklonio Džejms Medison u petom minutu nadoknade, kada je zatresao mrežu "Stršljenova" na asistenciju mladog defanzivca Džastina.

Sautempton - Norič 2:1 (2:0)

Poveli su "Sveci" u 22. minutu preko Denija Ingsa, da bi u 43. minutu Bertran povisio na 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, gosti su se vratili u meč u 65. minutu, kada je Puki smanjio na 2:1.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, vrlo bitna pobeda za ekipu Ralfa Hazenhitla.

Vulverhempton - Vest Hem 2:0 (1:0)

Sjajni "Vukovi" su nastavili da beleže odlične rezultate, slavili su protiv ekipe Manuela Pelegrinija na svom terenu.

Poveli su u 23. minutu, strelc je bio Dendonker, na asistenciju Mutinja.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 86. minutu rezervista Kutrone postigao svoj drugi gol u Premijer ligi za konačnih 2:0, bivšem napadaču Milana asistirao je mladi Neto.