nedelja 02.02.2020.
19:26

Blistao debitant u dresu "Pevaca", koji su izvojevali jako važan trijumf.

Beta/AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Totenhema slavili su pred svojim navijačima protiv Mančester sitija u okviru 25. kola Premijer lige sa 2:0 (0:0).

Od starta je prštalo na sve strane, igrao se 12. minut kada je malo nedostajalo da "Građani" ostanu sa igračem manje.

Neoprezan start Sterlinga nad Alijem, gledao se dugo snimak u VAR sobi, doneta je odluka da napadač Sitija dobije samo javnu opomenu, iako je startovao otvorenim đonom.

U 35. minutu je Aguero pao u kaznenom prostoru "Pevaca" nakon duela sa Orijeom, tri minuta kasnije su se oglasili iz VAR sobe, Majk Din je dobio instrukciju da pokaže na kreč u korist gostiju.

Odgovornost je preuzeo Gundogan, ali ga je Loris pročitao i sačuvao svoju mrežu, do odbitka dolazi Sterling, pada nakon duela sa golmanom Sparsa, ali ovoga puta je procenjeno da nema materijala za najstrožu kaznu. Usledilo je koškanje, epilog istog bili su žuti kartoni za Zinčenka i Aldervejrelda.

Otišlo se na odmor bez golova, više o prvom poluvremenu OVDE.

U nastavku, nakon 15 minuta igre, Siti ostaje sa igračem manje. Zinčenko je zaradio još jedan žuti karton, kada je na neprimeren način sprečio kontru Totenhema, srušio je Vinska, Majk Din nije imao dilemu, drugi žuti za Ukrajinca, koji je morao na tuširanje.

Samo tri minuta kasnije, Lukas Moura proigrava novajliju Bergvajna, mladi Holanđanin sjajno prima loptu, hvata volej i cepa mrežu iza Edersona za 1:0 u korist Totenhema.

Usledila je Murinjova dvostruka izmena, Bergvajn je bio premoren, zamenio ga je Lamela, umesto Alija ušao je Ndombele.

Upravo je Francuz u 71. minutu sjajno zadržao loptu pred golom rivala, potom je još bolje proigrao Sona, ovaj je raspalio po lopti sa ivice kaznenog prostora i matirao Edersona, 2:0 za četu Žozea Murinja.

Do kraja je uglavnom Siti napadao, imali su par prilika, ali je raspoloženi Loris ostao nesavladan, velika pobeda za Murinja i Sparse i težak poraz za Gvardiolin Siti, koji sada ima 22 boda manje od lidera na tabeli Liverpula.

Totenhem se vratio na petu poziciju, imaju samo četiri boda manje od Čelsija, jedan više od Šefilda i dva od Junajteda i Vulverhemptona.

33 Komentara

Red blood
Sunday, 02.02.2020
22:02

Prvo,Siti igra previse nedisciplinovano,vec nekoliko utakmica im crveni karton napravi problem.
Drugo,Totenhem im bas ne lezi.
Uvek na ovaj ili onaj nacin uspeju da ostanu neporazeni,ili da pobede Siti.
I trece,De Brujne i donekle Aguero su jedina konstanta.
Marez bljesne,pa ga nema.
Ostali su izgubljeni.
Kad se setim pocetka sezone i najava da je ovo Sterlingova sezona.
A on valjda igra najgoru sezonu ukljucujuci i one u Liverpulu.

xman
21:38

Ako je neko i sumnjao, vise nema razloga..Liverpul je novi sampion PL

Naka TZ (CFC)
21:06

Bome mnogo hladnu u Manchesteru svaka cast napokon da i Liverpul ide po titulu prosle godine su zasluzili ali pravda je spora ali dostizna.Murinjo klasika po svome uzeo Guardiolu .Ne volim ovakve nacine da pobjedis ali eto njemu su izgleda najbitni bodovi a ne sredstva do njih.Covjeku kada bi dao Barcelonu on bi tako igrao to je Murinjo nikada se on promjeniti nece ali svakako da je veliki trener i da je sve osvojio sto se moglo osvojiti.

äxwell
22:03

Itekako..Sjecam se 13/14 kako je u direktnom duelu izmedju Sitija i Lvp bio ponisten gol Lvpa posle navodnog ofsajda. A i prosle sezone i onaj start Kompanija nad Salahom...Sve se vraca uz koliko toliko pravedno sudjenje!

Wednesday, 05.02.2020
15:35

Liverpul je davno titulu zasluzio meni je zao samo te 13/14 sezone sto niste osvojili titulu ili prosle godine jer je Liverpul bas dobro igrao i bio prvi duze vrijeme i Siti nekako zaredao pobjede i dodje na prvo mjesto.Ali ove godine su predominantni da ne bi bili sampioni Siti jednostavno nije mogao da isprati ritam koji Liverpul ima .

_mladen_
20:39

Ove sudije su katastrofa, prvo Sitijevi igraci dva puta su mogli dobiti crveni, ne dobiju ga, onda svira penal, koji je neregularno izveden, a onda za ocigledniji penal nije sviran. Sto je jos gore posto nije sviran, Sterling je trebalo onda da dobije drugi zuti za simuliranje. Din se pogubio nacisto na ovom mecu, pod hitno treba sudije da idu do ekrana i same odluce sta je i kako je. Posle 3 minuta, vracaju se i izvode penal, gluposti. Svakako Siti ove sezone je bas ocajan, ovo je preveliki pad jedne ekipe koja je dominirala. Pola igraca se ne vidi, niti su u formi. Ovo je Murinjov mec, dva suta dva gola i bunker sa kontrama ceo mec.

BlueMoon
20:37

Svaka cast Gvardioli,protivnik ponovo nije postojao na terenu.Da su neki igraci(Sterling,Aguero i Gundogan) usli u utakmicu sa vise kocentracije pobjednik bi bio rijesen nakon 45 minuta.IN PEP WE TRUST!

_mladen_
Monday, 03.02.2020
00:05

Druze kada ti neko namerno prepusti posed a ti vec cele sezone ne znas sta ces sa njim, nije za neku pohvalu. Svi igraci su toliko pali, da je to nezamislivo, a Gbadiolin je zadatak bio da ih motivise. Cim su udarili u malo jaci zid, ceo tim je digao ruke.

_mladen_
21:09

Dobro, ti mozes slobodno da se mnolis Pepu koji je vec pogubio konce cim je naleteo na prvi zid, plus ce verovatno samo da pobegne kao sto uvek uradi. Sto se tice sta je glupo ili najgluplje, samo procitaj svoje komentare koje ostavljas. :)

BlueMoon
01:48

Ne zna se koja ti recenica manje ima smisla,ali mislim da je prva najgluplja.

Mak-Juventino
20:35

Samo to sto su Arsenal , United i Totenhem losi i nikakvi drzi City i Pep u Top 4

Red Demon
20:35

Kakav je odvratan igrac onaj Sterling, nije Pep kriv kad ima takvog balvana u ekipi a i realno najlosiji je u sitiju.

BlueMoon
20:33

Dva su nepisana pravila kod Sitijevih poraza-protivnik ne postoji na terenu i protivnik daje gol iz prvog suta.

CFC-Macedonia
20:33

Murinho vratio propalu dinastiju tamo de pripada na tabeli.....

RocknRolla
20:31

Ovo je bila lekcija celavom,videcemo kako ce se ponasati kad vec u martu ne bude konkurent na glavnim frontovima. Trudim se da ne primecujem ali sam se zamerio nekom barsinom botu,dal onom hariju ili mirijevcu,covek mi lupa po 30 minusa na svaki komentar, bas tuzno,ne vidim cemu to,svako ima pravo na svoje misljenje.