Murinjo u šoku, ispade Mančester! Čelsi se provukao u nadoknadi!

• 20. decembar 2017.

• 22:54

Najveća senzacija engleskog Liga kupa ove sezone je ekipa Bristol Sitija koja se večeras plasirala u polufinale! I Čelsi se namučio protiv Bornmuta!

Ipak nećemo gledati kvartet velikana u polufinalu Liga Kupa. Posle Arsenala i Mančester Sitija, večeras su plasman među četiri najbolje ekipe izborili Čelsi i - Bristol Siti!

Čelsi je na ''Stamford Bridžu'' tek u nadoknadi vremena golom Morate slomio otpor Bornmuta i slavio sa 2:1, a istim rezultatom je Bristol Siti šokirao Mančester Junajted, takođe golom u nadoknadi vremena.

''Plavci'' su na svom terenu u Londonu poveli već u 13. minutu meča, posle prelepe akcije koju je na pravi način završio Vilijan i činilo se da večeras neće imati previše problema.

Ali, gosti se nisu predavali i kako je meč odmicao, videli su svoju šansu da naprave iznenađenje.

Igrao se 90. minut, kada je Gosling savladao Kabaljera i meč uveo na prag ulaska u produžetke.

A da tako ne bude, pobrinuo se Alvaro Morata, koji kod Goslingovog gola nije dobro reagovao u defanzivi, ali koji se na pravi način iskupio. Pogodio je na asistenciju Azara i overio plasman Čelsija u polufinale - 2:1.

A na Ešton Gejt stadionu u Bristolu, prava uzbuđenja su viđena tokom drugih 45 minuta, iako su tokom prvog poluvremena Ibrahimović i Rašford pogađali prečku, odnosno stativu.

Tek što je počelo drugo poluvreme, u 51. minutu, Bristol je poveo prelepim golom Brajana i tako najavio senzaciju.

Samo šest minuta kasnije, Zlatan Ibrahimović je poravnao rezultat iz slobodnog udarca, što je njegov prvi gol posle oporavka od povrede i možete da ga vidite OVDE.

Mogli su favorizovani gosti sve da reše do kraja utakmice, ali Rašford, pa Lukaku nisu iskoristili nove velike prilike za Junajted.

Kazna je stigla ''kad joj vreme nije'', u poslednjim sekundama meča!

Uloga heroja pripala je Koriju Smitu, koji je na asistenciju Tejlora savladao Romera za eksploziju oduševljenja na stadionu - 2:1!