Murinjo trijumfalno počeo mandat na klupi Junajteda u Premijer ligi

• Autor: Nikola Miloradović

• 14. avgust 2016.

• 16:22

Fudbaleri Mančester Junajteda su sa 3:1 savladali Bornmaut u utakmici prvo kola Premijer lige.

"Din Kort" je ugostio Mančester, a gosti su ih počastili sa tri pogotka.

U strelce su se redom upisvali Mata, Runi i Ibrahimović, dok je gol utehe postigao Smit na asistenciju Grabana.

OVDE pogledajte za koje postave su se Houv i Murinjo odlučili na startu susreta.

Prvo poluvreme je bilo veoma nezanimljivo, nijedna ekipa nije imala konkretnih pokušaja sve do prilike Runija u 27. minutu susreta.

Lepo su Erera, Valensija i Mata iskombinovali, lopta je stigal do Runija, koji je sa nekih 15ak metara od gola šutirao pravo u Boruca.

Igrao se 40. minuta kada je Mata iskoristio katastrofalnu grešku Frensisa i doveo Mančester u vođstvo
.

Taj pogodak možete pogledati OVDE.

Na startu drugog dela igre je Junajted bolje krenuo, a u 51. minut je Ibrahimović maestralno pronašao Runija, koji nije uspeo da savlada Boruca.

Ipak, kapiten je uspeo da matira poljskog čuvara mreže nekih osam minuta kasnije.

Najpre je Valensija prošao dobro po desnom boku, njegov centaršut je stigao do Marsijala koji je pokušao da šutira "na prvu".

Traljavo je Francuz zahvatio loptu, ona je stigla do Runija, koji je sa samo nekoliko metara od gola, lako sa vladao Boruca.

Treći gol je bio delo nikog drugog no Zlatana Ibrahimovića. Nadoknadio je svoju lošu igru iz prvog dela Šveđanin, sjajnim golom sa oko 25 metara od gola Boruca u 64. minutu meča.

Pogodak Ibrahimovića možete pogledati OVDE.

Pet minuta nakon gola Ibrahimovića, Smit je na asistenciju Grabana smanjio na 1:3.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prilika, te je meč završen trijumfom "Crvenih Đavola".

Priliku je sa klupe dobio i Henrik Mihtarija, koji je tako upisao svoj debi u dresu Junajteda.