Murinjo: ''Kurtoa rešio meč''

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 30. april 2014.

• 23:23

Menadžer Čelsija, Žoze Murinjo, istakao je da su Atletiko i Real Madrid verovatno dve najbolje ekipe u ovom trenutku na Starom kontinentu, a da je prelomni trenutak meča bio na početku drugog poluvremena kada je Kurtoa spasio svoju ekipu.

Atletiko Madrid je drugi finalista Lige šampiona, igraće se madridski derbi u finalu, a prema rečima Žozea Murinja možemo zaključiti da je to zasluženo.

Verovatno su dve najbolje ekipe u finalu LŠ.“, rekao je Murinjo na konferenciji za novinare nakon meča.

On je, pored ovoga, istakao da je ključni igrač u timu Atletika večeras bio golman Kurtoa.

Ključni trenutak ovog meča desio se u drugom poluvremenu kada je golman Atletika spasio svoju ekipu, a odmah zatim je usledio i penal...

U prvom poluvremenu smo bili nešto bolji, kontrolisali smo igru. Pri rezultatu 1:1 utakmica je bila potpuno otvorena.

Ipak, kada su postigli drugi gol imali su osećaj da je utakmica u njihovim rukama. Pravi su tim, čestitam im na pobedi.“, rekao je Portugalac.

Pored ovoga, on je rekao još da su igrači dali sve od sebe večeras, ali da to nije bilo dovoljno.

Srećan sam zbog izdanja mojih igrača. Jesu izgubili, ali su to učinili od odlične ekipe. To vam je fudbal.“, završio je Žoze Murinjo.