Murinjo bez popusta za Vengera, pobeda Junajteda na oproštaju Francuza od "Old Traforda"

nedelja 29.04.2018.
19:24

U okviru 36. kola Premijer lige, Mančester Junajted je ugostio ekipu Arsenala.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su na svom stadionu protiv Arsenala rezultatom 2:1 (1:0), u poslednjem Vengerovom meču na "Old Trafordu", makar na klupi Arsenala.

Već u četvrtom minutu prilika za Pola Pogbu, ali je udarac Francuza iz dobre pozicije završio pored gola Davida Ospine.

Ipak, 12 minuta kasnije, sjajna lopta Lukakua ka Sančezu, ovaj iz teške pozicije pogađa stativu gola svog bivšeg tima, a na odbitak naleće Pogba, koji ovog puta ne greši, 1:0 za "Đavole".

Samo četiri minuta kasnije, umalo da bivši igrač Junajteda poravna rezultat, Henrik Mhitarijan je pucao sa ivice kaznenog prostora domaće ekipe, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Igrao se 36. minut kada se Obamejanga našao u prvoj dobroj prilici, šutirao je glavom, koja nije njegovo najjače oružje, ali je De Heau uspeo da ukroti njegov udarac.

Pet minuta nakon šanse Gabonca, Junajted pogađa okvir gola, tačnije to radi Ešli Jang. On je prihvatio loptu uz aut liniju na levoj strani terena, duboko na polovini Arsenala, nakon par driblinga je ubacuje ka golu gostiju, a ona pogađa prvu stativu i odbija se do Beljerina, koji je izbacuje. Nije Jang imao nameru da šutira iz ove pozicije, ali je malo nedostajalo da zatrese mrežu, kako je svakako iznenadio Davida Ospinu.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi nakon samo pet minuta igre u nastavku veliki peh zadesio četu Žozea Murinja, na povredu se požalio Romelu Lukaku, pa je Belgijanac morao da napusti teren, zamenio ga je Rašford.

A onda, samo minut kasnije, Henrik Mhitarijan beži odbrani kluba u kojem je počeo sezonu i kroz noge Lindelefu šalje loptu u mrežu Junajteda za 1:1.

U nastavku nije bilo preterano dinamično, u 63. minutu se povredio Kolašinac, pa je morao da napusti teren, da bi u 75. minutu povredu zadobio i Ospina, ali je Kolumbijac ostao na golu Arsenala do kraja susreta.

U 89. minutu Rašford postiže gol, ali je on bio poništen, kako se mladi Englez našao u ofsajdu, kada ga je lopta pogodila i završila u mreži, nakon što se odbila od stative, koju je glavom pogodio Felaini.

Ipak, samo par minuta kasnije, u nastavku akcije nakon kornera sa leve strane, Felaini nije pogrešio, zahvata loptu glavom i šalje je u mrežu Davida Ospine.

Tako je Belgijanac postavio i konačan rezultat ovog susreta, Junajted drugi sa 77 osvojenih bodova, Arsenal šesti sa 20 manje.

21:25

El clasico leyendas...nisam htio reć da su bili loši,dapače...bili su davali od sebe 1000%...zahvalni ...ali to je sir alex iz njih izvlacia..to zelim reći...i ova danasnja momcad je odlicna i znalac od trenera bi puno vise izvuka od njih...iako nemogu rec za murinja da nezna posa...

Roj Kin 16
20:37

Solidna sezona Junajteda u PL ove godine, uzećemo 80 i neki bod, što je prethodnih sezona znalo da bude dovoljno za titulu, ali Siti je stvarno furiozan ove godine.. Ovoj ekipi fali 2,3 ozbiljna igrača na pravim pozicijama da bi bila kompletna i mogla da se bori na 3 fronta. Lijepo bi bilo sezona jako da se završi sa još 2,3 pobjede u PL i osvajanje FA kupa, čisto da se uzme neki trofej.. GGMU!!!!!!

FanUnited
19:54

united ima odlicnu sezonu iza sebe sobzirom na igracki kadar samo dase osvoi facup .. sledece sezone samo dase oteraju neke luzere iz prvog tima i da se dovede pobednici u dusi i da napadnemo titulu zaboravio sam kako je 1 mjesto u PL ... GGMU

_mladen_
19:59

Sta si mislio pod ovim igracki kadar. Imaju los igracki kadar?

20:06

Znači tim je vrhunski...siti se samo fletchera...parka...i sa takvima je sir alex osvajao prvenstva....dok te iste nitko nikad nebi trazia za svoje momčadi...znaci da sir alex vodi ovaj tim...proša bi sevillu,i bia 5-6 bodova iza citya koji je ove sezone čudo...hvala

Adnan
19:42

Van Galovska *gurni loptu Jangu na lijevo krilo da ubaci desnom nogom na Felainija* je i dalje najjaca taktika :D

Dragan Red Devil
19:35

Zasluzeno. Potvrda drugoga mesta,to je najbitnije..

Ogist Kont
19:33

Nisam se nadao pobedi Arsenala, imajući u vidu koliko igrača iz prvog tima nije ni povedeno u Mančester. Ipak, ne mogu da ne primetim da je igra grčkog štopera daleko bolja od partija kakve pruža odbrana prvog tima. Objektivno, ovo je realan rezultat, pošto je Mančester bio konkretniji (mada je Arsenal u prvom poluvremenu uskraćen za penal). Najls je sve bolji. Uz malo sreće sa izborom novog menadžera i oko 150 miliona za pojačanja, ovaj tim može biti konkurentan.

Adnan
19:40

Ni blizu penala.

Непобедиви
20:00

Ono nad Mikitarijanom nije penal. Ali ono nad Mejtland - Najlsom mislim da jeste.

Маркус19
19:32

Лоша игра у другом полувремену. Но добро, победа се рачуна. Идемо даље, шта би са Лукакуом?

StefanK
19:29

Posto smo igrali sa klincima ne moze nista da im se zameri za ovaj poraz...Ovaj mali u defanzivi ce biti dobar igrac samo da se razvije kako treba, ali se vidi da je jak u duelu i da ima dobru skok igru...Dok Dzaka brat, kod prvog gola protutnja kao brzi voz, a kod drugog nije uspeo da izbije loptu...Stvarno katastrofa da ovako krupan igrac nekako mekano ulazi u duel i skok igru...I mnogo smo bolje zaigrali kad je Naco usao, Kolasinac je bas van forme...Sve vreme dok je igrao po njegovoj strani je duvala promaja i uvek je takoreci stojao kod stopera pozadi, a ne na krilu...Isto sta mi se ne svidja sto kad protivnici igrac ima loptu niko ne izlazi na njega vec se dopusta da ima vremena koliko hoce, kao i kod drugog gola..Jeidno Naco se zatrcao da proba da izblokira centarsut Janga dok svi ostali stoje i gledaju nesto..Sve u svemu cestitke MU na pobedi :)

Dimebag Darrell
20:02

Ja mislim da ni Kolašimac dobro igrao štopera jer je jak u duelu. Tj, bolje bi igrao štopera nego beka.

20:07

Da,mislim da nikad nije uvedena mlađa postava arsenala,čak je njih 9 od 11 prvi put igralo za prvi tim...

Nikola RED_DEVIL
19:28

Bravo, gospodski smo ispratili Vengera, idemo dalje !

Непобедиви
19:28

Pre svegasvega pohvale za Mancesterov gest pre pocetka utakmice. Tako to rade veliki klubovi. Kada sam video sastav ocekivao sam tragediju, ali sam pozitivno iznenadjen. Mavrapanos odlican. Mejtland-Najls igra tako smireno da mi je i dalje neverovatno. Kolasinac danas najlosiji. Mislim da je pogresio Venger sto je uveo Viloka, a ne Holdinga jer je bilo jasno da ce Junajted ici na centarsuteve. Sad svom silom na Atleti. COYG

Stretford END 1878
19:50

Mali Mavrapanos ozbiljan igrac.

19:28

Da je Arsenal uzeo bod bilo bi zasluženo, ali mentalitet naseg kluba je takav da se veruje do kraja i isplatilo se, i zvanično smo drugi tim u Ligi po broju osvojenih bodova u direktnim duelima iz prvih sest ekipa, ostali su daleko iza. Idemo dalje. GGMU!!!

_Goran_
19:46

Nista ti ne znaci ta tabela top 6, Liverpul prosle sezone bio prvi ubedljivo na takvoj tabeli pa je zavrsio kao cetvrti na ukupnoj.

NikkiCFC
Monday, 30.04.2018
10:39

To je zanimljiv podatak je je Junajted bio inferioran u svih 10 utakmica. Sledece sezone necete imati toliko srece tako da je to odmah 15 bodova manje. Mada i ove sezone imate losu sezonu.

_Goran_
21:03

@Markus19 Bas naprotiv, nista lose nisam rekao, samo da mini tabela top 6 ekipa uglavnom znaci nista. n@Stretford END 1878 Kontam te, ali mozes imati i 10 pobeda protiv top 6 ekipa pa opet da ne osvojis titulu, kao i sto mozes imati 0 pobeda protiv top 6 ekipa pa da osvojis titulu. :)

Маркус19
20:32

Нема разлога за таквим коментаром.

20:04

Druze, nisam ja to pomenuo kao da smo osvojili trofej, to je statistici podatak koji ujedno objasnjava i onima koji se pitaju kako smo drugi na tabeli i kako smo losi, pa je pitanje ako smo mi losi sta su ovi ispod nas.?. Pozdrav.