petak 23.03.2018.
22:56

Nekoliko zaista interesantnih prijateljskih mečeva odigrano je večeras.

Epa-Efe/Alexey Nikolsky/Sputnik/Kremlin Pool Mandatory Credit

Argentina je snage odmerila sa Italijom, a  "Gaučosi" su na "Etihadu" u Mančesteru slavili sa 2:0 (0:0).

Oba gola pala su u poslednjih 20ak minuta susreta, najpre je Banega u 75. na asistenciju Lo Selsa doneo prednost Argentini, da bi 10 minuta kasnije Manuel Lancini postavio konačan rezultat, na asistenciju Iguaina.

Lingard Holandija Engleska

Holandija i Engleska su se sastali na "Amsterdam Areni", a gosti su slavili sa 0:1 (0:0).

Gol odluke postigao je Džesi Lingard u 59. minutu, sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Ovo je bio i debi Ronalda Kumana na klupi "Oranja", neće ga pamtiti po dobrom.

Nemacka Spanija

Nemačka je na "Esprit Areni" u Dizeldorfu dočekala Španiju, na kraju je bilo 1:1 (1:1).

Španci su poveli već u šestom minutu, mrežu Ter Štegena zatresao je napadač Valensije Rodrigo, na asistenciju Inijeste.

Ipak, nekih pola sata kasnije, sjajnim udarcem sa oko 20 metara udaljenosti, Tomas Miler poravnava rezultat.

Utakmica je bila poprilično izjednačena, pa je nerešen rezultat bio i najpošteniji.

Ronaldo Portugalija Egipat

Portugalija i Egipat su se sastali u Cirihu, a aktuelni prvak Evrope je slavio nakon velikog preokreta sa 2:1 (0:0).

Egipćani su poveli preko Mohameda Salaha u 56. minutu susreta, sjajni napadač Liverpula je nastavio seriju golova u reprezentativnom dresu.

Ipak, kada se činilo da će Salahov gol biti jedini na meču, Kristijano Ronaldo sa dva pogotka, u 92. i 95. minutu, donosi pobedu Portugalcima, interesantno je da mu je oba puta asistirao Rikardo Kvarežma.

Huan Kintero Francuska Kolumbija

Vrlo interesantan meč videli smo na stadionu "Francuska" u Sen Deniju, gde je gostovala Kolumbija. Na kraju su gosti uspeli i da slave, nakon velikog preokreta, sa 2:3 (2:1).

Poveli su Francuzi u 11. minutu,, pogrešio je David Ospina nakon centaršuta Dinja, a kaznio ga je Olivije Žiru, koji kupi loptu na ivici peterca i lako je smešta u gol gostiju.

Nekih 15 minuta kasniej, sjajna akcija Francuske, Mbape je maestralno zadržao loptu, poslao je do doskorašnjeg saigrača Lemara, koji efektnim udarcem matira Ospinu za 2:0.

Ipak, samo dva minuta kasnije se Kolumbijci vraćaju, Muriel je centrirao sa leve strane, a lopta je uspela da završi u mrežu Uga Ljorisa.

Izjednačenje je "Kafeterosima" doneo Falkao u 62. minutu, da bi konačan rezultat postavio Huan Kintero sa kreča, u 85. minutu susreta.

Nigerija je slavila u Vroclavu protiv Poljske sa 0:1 (0:0).

Gol odluke pao je u 61. minutu, postigao ga je fudbaler Čelsija Viktor Mouzes sa bele tačke.

Protivnik Srbije u grupnoj fazi Svetskog prvenstva, selekcija Kostarike, slavila je protiv Škotske u Glazgovu sa 0:1 (0:1).

Gol odluke postigao je Urena u 14. minutu susreta.

Austrija je u Klagenfurtu savladala Sloveniju sa 3:0 (2:0), golove su postigli David Alaba, kao i Marko Arnautović, koji je u dva navratata tresao mrežu rivala.

Sve rezultate danas odigranih prijateljskih mečeva pogledajte u nastavku.