Mulenstin: "Remi kao pobeda"

• Autor: Aleksandar Čolić

• 09. februar 2014.

• 20:54

Trener Fulama je nakon boda osvojenog u poslednjem minutu meča sa Junajtedom izjavio da njegovom timu taj bod ima vrednost pobede.

Fulam je gotovo sat vremena imao gol prednosti na Old Trafordu, ali su onda za samo dva minuta primili isto toliko pogodaka, i činilo se da će kući otići praznih šaka.

Da tako ne bude pobrinuo se Daren Bent pogotkom u sudijskoj nadoknadi za konačnih 2-2. Svi u timu iz Londona su zadovoljni rezultatom, uključujući i trenera ekipe, Renea Mulenstina.

Znali smo da Junajted ima problema u igri, ali oni su bili dominantni tim. Napadali su sve vreme, ali smo se mi odlično branili,“ rekao je Mulenstin.

Onda se u trenutku sve promenilo i činilo se da će sav naš trud biti uzaludan. Ali gol koji je Bent postigao nam je ipak doneo deo plena. Mi na ovaj remi gledamo kao na pobedu,“ rekao je trener Fulama.

Rene Mulenstin je dugo bio pomoćnik bivšeg menadžera Junajteda, Aleksa Fergusona. Holanđanin je sigurno iskoristio deo znanja koje je stekao od Fergusona protiv svog bivšeg tima.

Fulam je i nakon osvajanja ovog boda prikovan za dno tabele. Manje od samog boda ova utakmica im može poslužiti kao odličan motivator za dalju borbu za opstanak.