• 22:39

U diretknom okršaju za mesto koje vodi u LŠ, 'Neroazuri' su junačkim preokretom slavili protiv Lacija.

Muk na
"Orlovima" je bilo dovoljno da ostanu neporaženi u poslednjem kolu Serije A kako bi ostali na četvrtom mestu na tabeli, dok su 'Neroazuri' imali imperativ pobede kako bi ih pretekli.

Krenulo je loše po goste iz Milana, gubili su posle samo devet minuta igre, Marušić je tukao ka golu, lopta pogodila Perišića, promenila prvac i završila u mreži - 1:0.

Sredinom drugog poluvremena Inter je imao dosta sreće, pošto je Sergej Milinković-Savić pogodio stativu, ali samo par minuta kasnije 'neroazuri' dolaze do izjednačenja.

Danilo D'Ambrosio je bio najsnalažljiviji pred golom Rimljana posle jednog kornera sa leve strane i savladao Strakošu.

Inter je morao da napada i da krene po vođstvo, to je ostavilo prostor za kontre Lacijala, jedna je sevnula u finišu prvog poluvremena, Felipe Luis ju je maestralno rešio posle dobrog proigravanja Lulića, pa je prilikom odlaska na odmor bilo 2:1 za ekipu Simonea Inzagija.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u nastavku sve do dvadesetak minuta pre kraja kada su gosti tražili penal pošto je lopta pogodila u ruku Milinković-Savića u šesnaestercu domaćina, sudija Roki je konsultovao VAR i odlučio da ne pokaže na belu tačku.

Međutim, osam minuta kasnije Roki nije imao dilemu kada je budući 'neroazuro' De Fraj pokosio Ikardija u kaznenom prostoru, a kapiten Intera je preuzeo odgovornost i poravnao sa 'kreča' na 2:2.

Samo minut kasnije kapiten Lacija Lulić je startovao na Brozovća, dobio drugi žuti karton i ostavio svoje saigrače na cedilu.

'Nerazuri' su iskoristili momentum, posle kornera koji je izveo Brozović Vesino je bio najviši u skoku na prvoj stativi i glavom pogodio za 2:3.

Sa igračem manje Lacio nije imao snage za odgovor, sve se srušilo za manje od pet minuta, Inter je trijumfovao u prestonici, preskočio rivala i plasirao se u Ligu šampiona prvi put od sezone 2011/12.

U senci direktnog duela za četvrtu poziciju na tabeli i za mesto u Ligi šampiona u isto vreme je odigran meč bez ikakvog rezultatskog značaja između Sauola i Rome. "Vučica" je slavila minimalcem, jedino gol na toj utakmic pao je u zaustavnom vremenu prvog poluvremena, kada je Pegolo zatresao sopstvenu mrežu.

Zavesa je spuštena, u Ligu šampiona idu šampion Juventus, Napoli, Roma i Inter. Ligu Evrope će direktno Lacio i Milan, dok će Atalanta pokušati da se domogne grupne faze ovog takmičenja kroz kvalifikacije. u Seriju B su ispali Benevento, Verona i Krotone.