Muk na "Gudisonu", Mane rešio derbi Mersisajda u sudijskoj nadoknadi!

• 19. decembar 2016.

• 22:56

Na zatvaranju 17. kola Premijer lige sastali su se gradski rivali Everton i Liverpul.

Muk na
Domaćin velikog derbija bio je Everton, ugostili su Liverpul na svom "Gudison parku".

OVDE pogledajte za koga su se treneri obe ekipe odlučili na startu susreta, Marka Grujića nije bilo ni u protokolu.

Prvo poluvreme je proteklo u znaku domaće ekipe, ali je najbolju priliku verovatno imao napadač tima sa "Enfilda" Divok Origi. Belgijanac koji je u sjajnoj formi je dobio odličan pas u šesnaestercu rivala, ali je jako loše šutirao.

U nastavku, potpuno druga slika, Liverpul je preuzeo konce igre.

Firmino je imao prvu priliku, igrao se 50. minut kada je prihvatio jednu loptu u šesnaestercu domaćeg sastava, ali je šutirao po sredini, te je Stekelenburg to lako ukrotio.

Nekih 15 minuta kasnje, golman Evertona se povredio nakon duela sa Lejtonom Bejnsom, više o toj situaciji OVDE.

Liveprul je nastavio da pritiska, držali su loptu u svom posedu, ali nisu uspevai da dođu do ozbiljnije prilike.

Sudija je zvog čestih prekida zbog povreda fudbalera na obe strane meč produžio za čak osam minuta.

Igrao se četvrti minut sudijske nadoknade, rezervista Staridž je uputio jedan, u prvi mah, traljav šut ka golu rivala, ali Robles nije uspeo da stigne do te lopte. Ona je pogodila stativu, a na odbitak je prvi naleteo brzonogi Sadio Mane.

Samo par minuta kasnije, mogao je Firmino da udvostruči prednost Liverpula, ali je Šejmus Kolman odlično intervenisao i skinuo loptu sa gol linije svog tima.

Na kraju 0:1 u korsit "Redsa", Liverpul je ponovo na drugom mestu na tabeli Premijer lige.