Mrtva trka za Ligu šampiona, Marsej opet stigao Lion!

nedelja 15.04.2018.
19:01

Potpuna neizvesnost, biće veoma zanimljivo do kraja sezone.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Ekipa Marseja upisala je danas 19. pobedu u tekućoj sezoni Lige 1, pošto je u 33. kolu kao gost savladala Trou rezultatom 3:2.

Ovim trijumfom Marsej se ponovo izjednačio sa Lionom, na deobi trećeg mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Obe ekipe sada imaju po 66 bodova, četiri manje od dreugoplasiranog Monaka.

Troa je povela već u prvom minutu meča, strelac je bio Grandsir, a samo deset minuta kasnije izjednačenje Marseju doneo je N'Ži.

Drugo poluvreme počelo je drugim vođstvom domaćina, Nive je ovoga puta bio strelac, ali završnica meča donela je potpuni preokret.

Mitroglu je u 75. minutu izjednačio na 2:2, a konačan rezultat i tri boda Marseju doneo je Tovan, pet minuta pre kraja meča.

Događaj večeri u Ligi 1 je derbi u Parizu od 21 čas, kada se sastaju Pari Sen Žermen i Monako, dve vodeće ekipe na tabeli.