nedelja 13.10.2019.
17:59

Ubedljiv trijumf Argentine u prijateljskom susretu protiv Ekvadora.

EPA-EFE/JUAN CARLOS CARDENAS

Puleni Lionela Skalonija ubedljivo su slavili protiv selekcije Ekvadora u prijateljskom susretu odigranom na neutralnom terenu u Elčeu, bilo je 6:1 (3:0).

Igrao se 20. minut kada su stigli do prednosti, strelac je bio napadač Bajera iz Leverkuzena Lukas Alario, na asistenciju Akunje.

Isti dvojac pokrenuo je Argentinu pre par dana u prijateljskom susretu sa Nemačkom, više OVDE.

Samo sedam minuta kasnije, 2:0 za "Gaučose", ovoga puta je autogol postigao Espinoza.

Već u 32. minutu bilo je i 3:0, Aimar je skrivio penal, koji je u gol pretvorio vezista PSŽ Leandro Paredes.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, usledile su brojne izmene na obe strane, a selekcija Ekvadora dolazi do pogotka već nakon četiri minuta, strelac je bio Mena Delgado i to na sjajan način, majstorski je izveo slobodan udarac iz velike udaljenosti, poslao je pravi projektil u mrežu Argentine.

Ipak, to je bilo sve od njih, u 66. minutu je Pecelja vratio tri gola prednosti Argentincima, na asistenciju Dibale.

Nisu se tu zaustavili Argentinci, u 82. minutu Domingez postiže i peti gol, da bi četiri minuta kasnije Okampos postavio konačan rezultat.

Argentina: Marćezin, Fojt (Saravija), Pecelja (Balerdi), Kaneman, Akunja, Gonzalez (Vargas), Paredes (G. Rodrigez), De Paul, Okampos, Alario (Domingez), L. Martinez (Dibala)

Ekvador: Ortiz Angulo, Espinoza (A. Lopez), Aimar Alvarez, Areaga, Estupinjan (Palasios), Ćifuentes Kaisedo, Mendez Karabali (Kinonjez Ruiz), Plata (Alvarado), Sornoza (Valensija), Kastiljo Arojo (Mena Delgado), Estrada Martinez