Može Barsa i bez Mesija i Suareza, Atletiko remizirao u Vigu

• 20. januar 2016.

• 22:50

U srerdu odigrane dve četvrtfinalne utakmice španskog Kupa kralja. Barsa odradila veliki posao, iako je nastupila bez ubojitog napadačkog tandema.

Fudbaleri Barselone napravili su večeras ogroman korak ka plasmanu u polufinale Kupa kralja, pošto su u prvom četvrtfinalnom duelu kao gosti savladali Bilbao rezultatom 2-1.

Predvođena Nejmarom, a u odsustvu Mesija i Suareza, Barselona je protiv Baskijaca povela posle 18 minuta igre.

Arda Turan je na desnoj strani terena privukao pažnju nekolicine protivničkih igrača, koji su ga okružili kod aut linije, ali ih se on majstorski oslobodio, proigrao potpuno usamljenog Rakitića, koji u nastavku akcije centrira za El Hadadija, a ovaj šalje loptu u mrežu Ererina - 0:1.

Samo šest minuta kasnije, Barsa je duplirala prednost posle nesporazuma odbrane domaćih sa golmanom koji je istrčao u prazno, a Nejmar je sve to na najbolji mogući način iskoristio, za vođstvo Katalonaca od 0:2.

Sve do finiša meča, Barselona nije imala mnogo problema da zadrži stečenu prednost, ali je nadu Bilbau vratio Aric Aduric, koji je u 89. minutu sa nekih petnaestak metara savladao Ter Štegena - 1:2.

Golove možete da vidite OVDE.

Ovaj gol je znatno ohrabrio baskijce, koji su u nadoknadi vremena imali još jednu sjajnu priliku preko Adurica, ali je ovoga puta Ter Štegen izvanredno intervenisao i sačuvao pobedu Barseloni koja će za needelju dana biti domaćin u revanš meču.

Večeras je odigran još jedan četvrtfinalni meč, Selta je u Vigu dočekala Atletiko, a golova u tom susretu nije bilo - 0:0. Revanš je takođe za sedam dana, ovoga puta u Madridu.