subota 03.02.2018.
14:58

Četiri od četiri.

Epa/Daniel Dal Zennaro

Fudbaleri Eibara razbili su ekipu Sevilje rezultatom 5:1 (3:1) u 22. kolu Lige Primere.

Sevilja je doživela i četvrti poraz na četvrtom gostovanju u Baskiji, pošto su prethodno slavili Atletik Bilbao, Real Sosijedad i Alaves.

Već u prvom minutu Kike je pogodio za 1:0, a u 17. je Oreljana povisio na 2:0. Sarabija je u 21. minutu izjednačio iz penala, ali to je bilo sve od Monteline ekipe.

U 32. minutu Ramis je povisio na 3:1, a onda je u drugom poluvremenu Sevilja potpuno potoljena.

Oreljana je svojim drugim golom u 61. minutu dotukao Sevilju, a konačnih 5:1 postavio je Arbilja sedam minuta pre kraja.

Na golu Eibara i danas je bio srpski golman Marko Dmitrović, dok je Vukašin Jovanović zbog povrede meč odgledao sa tribina.

Eibar je ovom pobedom prišao Sevilji samo na bod u borbi za Ligu Evrope. Sevilja je šesta sa 33, a Eibar sedmi sa 32 boda.