• Autor: Filip Mitrović

• 20. oktobar 2013.

• 19:34

Trener Fiorentine sijao od sreće na konferenciji za medije nakon trijumfa nad aktuelnim šampionom Italije uz ocenu da nema slađe pobede od pobede nad Juventusom.

'Bjankoneri' su do 66. minuta meča na 'Artemio Frankiju' imali dva gola prednosti, a onda je na scenu stupio Đuzepe Rosi.

Omaleni napadač je postigao het-trik, Hoakin se upisao jedanput, a posle 90 minuta na semaforu je pisalo 4:2.
Ovo je sigurno jedna od najvećih pobeda Vinćenca Montele u trenerskoj karijeri.

"Dali smo četiri gola najboljoj odbrani u Italiji za 15 minuta. To sve govori. Napravili smo veliki preokret i zabeležili najslađu pobedu.

Zahvalio bih se navijačima koji su bili sjajni i koji su nas nosili kada je bilo najteže. Njima pripadaju velike zasluge."
rekao je 'Aeroplanino'.

Fiorentina je pobedila Juventus kod kuće posle 15 godina. Pre ovog meča, 'Viola' je poslednji put slavila 1998. godine golom legende kluba Gabrijela Batistute.