Monako se mučio sa niželigašem, Jovetić strelac, het-trik Argentinca

subota 06.01.2018.
20:57

U okviru Kupa Francuske, aktuelni šampion gostovao je u centralnom delu zemlje, ekipi iz četvrtog ranga takmičenja.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbalski klub Mulan-Izer je u okviru 1/32 finala francuskog kupa ugostio Monako, a unapred otpisani niželigaš je pružio dostojan otpor aktuelnom osvajaču Lige 1.

Na kraju su "Kneževi" ipak slavili, bilo je 2:5 (2:2).

Poveli su fudbaleri Monaka već u prvom minutu, strelac je bio Gvido Kariljo.

Činilo se da domaćina čeka katastrofa, ali se sve promenulo kada su poravnali rezultat preko Seka, koji je mrežu Benalja zatresao sa bele tačke.

Nekih 10ak minuta nakon gola Izera, Stevan Jovetić vraća prednost favorizovanim gostima.

On je pokupio jedan odbitak, namestio se na levu nogu i uz malo sreće matirao golmana domaćeg sastava za 1:2.

Gol pogledajte u nastavku.

Ipak, Mulan-Izer dolazi do izjednačenja, igrao se 44. minut kada je Hardoan poravnao rezultat.

Sa 2:2 se otišlo na odmor, a onda su gosti preuzeli stvari u svoje ruke.

Poveli su po treći put, ponovo je Kariljo bio strelac, igrao se tada 51. minut, da bi tri minuta kasnije Fabinjo povisio na 2:4.

Konačan rezultat postavio je Gvido Kariljo u 84. minutu susreta, Argentinac je tako upisao het-trik.

Ranije danas plasman u narednu fazu su overili i Lil, Monpelje i Tuluz, koji je izbacio Nicu, a u narednu rundu će i Gengan.

Sve rezultate odigranih mečeva 1/32 finala Kupa Francuske pogledajte u nastavku, večeras ostaje da se odigra i duel Nansija i Liona, koji počinje u 21h.