Monako prokockao 2:0!

• 20. oktobar 2013.

• 16:04

Pari Sen Žermen će opstati usamljen na vrhu tabele francuske Lige 1 posle današnjeg kiksa Monaka na gostovanju Sošou. Falkao i drugovi vodili sa 2:0 posle deset minuta igre, ali nisu uspeli da do kraja sačuvaju tu prednost.

''Kneževi'' nikako da pobede na gostovanjima u šampionatu Francuske. Bili su u nedelju veoma blizu toga, imali dva gola prednosti protiv Sošoa, ali je domaćin uspeo da izjednači i izbori konačnih 2:2.

Ovakvim epilogom obradovali su se i u Pari Sen Žermenu, koji će tako ostati usamljen na liderskoj poziciji sa dva boda više od Monaka.

A ''Kneževi'' danas nisu mogli ni da zamisle bolji početak meča. Posle samo pet minuta poveli su golom Fereire, da bi isti igrač u 10. minutu iskoristio kardinalnu grešku odbrane domaćih, izašao sam pred golmana i još jednom ga savladao - 0:2.

Delovalo je da Sošou preti prava katastrofa, ali je domaćin najpre uspeo da do poluvremena ne dozvoli gostima još koji pogodak, da bi im u nastavku uzvratio udarac.

Tako je u 57. minutu Bakambu prepolovio prednost Monaka, da bi dvanaest minuta kasnije Lopi posle kornera postavio konalčnih 2:2.

Tokom večeri igraju se još dva meča, od 17 časova Sent Etjen doekuje Lorijen, a od 21 na Žerlanu Lion igra protiv Bordoa.

Sochaux 2-2 Monaco All Goals and Match Highlights by all-goals