Monako naneo prvi poraz PSŽ-u i izbio na čelo tabele!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 28. avgust 2016.

• 22:42

Ekipa Monaka uspela je da savlada PSŽ u derbiju kola i da se tomo pobedom domogne prvog mesta na tabeli.

Treće kolo u Francuskoj donelo nam je i derbi meč Monaka i PSŽ-a, a kao pobednik izašao je domaćin koji je na kraju slavio sa 3:1 (2:0).

Samo 13 minuta bilo je potrebno Monaku da stigne do vodećeg gola.

Sidibe je prošao po desnoj strani, poslao je loptu po zemlji ka šesnaestercu, a tamo je bio Mutinjo koji je poslao loptu u nebranjeni deo za 1:0.

PSŽ je imao loptu u svom posedu, ali je Monako više pretio iz kontri i bio je nešto konkretniji u napadu.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Monako je poveo sa 2:0. Dosuđen je penal, a siguran izvođač je bio Fabinjo koji je doveo Monako do velike prednosti, koju do kraja nisu uspustili.

Edison Kavani je uspeo da smanji rezultat u 63. minutu. Bila je to dobra akcija PSŽ-a, ubačenu loptu u šesnaesterac Orije je uspeo da pošalje Kavaniju, a ovaj je glavom poslao u mrežu za 2:1.

Ipak, to je bilo sve od njih na ovom meču, pošto je do kraja Monako uspeo da postigne još jedan gol i to na veoma srećan način. Trčali su kontru fudbaleri Monaka, Sidibe je pokušao da proigra slobodnog igrača na levoj strani, ali je Orije presekao tu loptu. Na njegovu nesreću, ona je otišla iza leđa golmana Trapa.