Monako arhiviran - Juventus ide u Kardif!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 09. maj 2017.

• 22:36

Juventus je danas uspeo da overi plasman u finale Lige šampiona još jednom pobedom protiv Monaka.

3. juna u Kardifu gledaćemo Juventus.

Nakon prve utakmice u Monaku, Juventus je pokazao klasu pobedivši sa 2:0, a većeras je u Torinu ponovo dokazao da je vredan velikog finala u meču protiv najvećeg iznenađenja ove sezone u Ligi šampiona.

Ekipa Masimilijana Alegrija je slavila sa 2:1 (2:0) bez nekih velikih problema. Odbrana Monaka je danas bila daleko ispod nivoa jedne ekipe koja treba da igra polufinale Lige šampiona, što su napadači Juventusa u potpunosti iskoristili, posebno u prvom poluvremenu kada je na semaforu moglo da piše komotno i 4 ili 5:0.

Ipak, Monako je nešto bolje ušao u meč.

Prvu priliku na utakmici imao je Mbape kada je pogodio stativu, ispostavilo se na kraju da je bio ofsajd, a odmah nakon toga pokušao je dobrim udarcem da savlada Bufona i Radamel Falkao.

Juventus je krenuo da igra daleko ozbiljnije, Monako se nesvesno povukao, a šanse su se za crno-bele ređale skoro na svakih 5-10 minuta.

Iguain je imao prvu šansu, kada je neko od odbrambenih igrača spasio čist gol, a nakon toga je i Mario Mandžukić izašao 1 na 1 sa golmanom Subašićem, ali je hrvatski reprezentativac uspeo da odbrani. Imao je Mandžukić još jednu priliku, pa i Miralem Pjanić, Subašić je bio do tada možda i najbolji igrač na utakmici.

Ipak, gol smo videli u 33. minutu.

Nakon akcije koja je trajala, lopta je stigla do Danija Alveša na desnoj strani, Brazilac je fantastično centrirao i pronašao usamljenog Mandžukića koji nakon odbijene lopte uspeva da prosledi loptu u gornji deo gola za 1:0.

Nastavio je Juventus sa napadima, Monako je imao problema da stigne uopšte do Bufona, a nova šansa viđena je u 44. minutu kada je Juventus stigao do 2:0.

Bio je korner sa leve strane napada Juventusa, nakon njega Subašić je malo slabije reagovao, boksovao je loptu, ali samo do Danija Alveša koji je spreman čekao na 20 metara od gola, uhvatio volej za 2:0!

Velika je to bila prednost za Juventus, gosti su morali nešto drastično da promene u svom pristupu ako su mislili da mogu do finala Lige šampiona.

U drugom poluvremenu su krenuli ofanzivno, što je moglo da im se obije o glavu nakon kontre Kvadrada, ali je Kolumbijac, koji je ušao početkom drugog poluvremena zamenivši Dibalu, bio neodlučan.

Mbape je bio sve agilniji na drugoj strani, pokušavao je da ugrozi gol golmana Bufona, u prvoj situaciji je Italijan bolje reagovao, ali je onda usledio 69. minut i gol za 2:1.

Mutinjo je ušao u kazneni prostor, poslao veoma oštru loptu na peterac, Bufon je pokušao sve to da zaustavi, ali je Mbape bio na pravom mestu i samo je postavio nogu za smanjenje rezultata.

Na taj način je Mbape postao najmlađi fudbaler koji je u polufinalu LŠ uspeo da postigne gol.

Bilo je veoma oštro sa obe strane kako se utakmica bližila kraju, rekli bismo da u Monaku nisu mogli da podnesu poraz, a posebno se isticao Kamil Glik koji je zaslužio crveni karton kada je nagazio Gonzala Iguaina. Njihov duel je bio veoma oštar do kraja meča, dobro je da se niko nije povredio nakon svega.

Juventus je meč lagano privodio kraju, strasti su se smirivale kako se približavao 90. minut ovog meča, pa je putovanje ekipe Masimilijana Alegrija u Kardif bilo sve izvesnije.

Na kraju možemo konstatovati, Juventus je sasvim zasluženo ove sezone u finalu Lige šampiona.