Mojes preporodio "Čekićare", Gvardiolu muči VAR, Luka i drugovi u zaostatku (poluvreme)

sreda 01.01.2020.
19:22

Od 18:30h na programu su tri meča 21. kola Premijer lige.

EPA-EFE/PETER POWELL

Vest Hem je sa novim trenerom Dejvidom Mojesom dočekao Bornmut, a nakon 45 minuta pod palicom škotskog stručnjaka imaju tri gola prednosti.

Kapiten Nobl je doneo prednost "Čekićarima" u 17. minutu, na asistenciju Snodrgasa.

Igrao se 25. minut kada se u listu strelaca upisao Sebastijan Aler za 2:0, asistirao mu je Frederiks.

U 35. minutu i penal za domaćina, odgovornost je preuzeo kapiten Nobl, koji je matirao Ramsdejla za 3:0.

Mančester siti je dočekao ekipu Evertona, koja je pod palicom Karla Anćelotija vezala dva trijumfa.

Nakon 45 minuta nema promene rezultata, ali daleko od toga da nije bilo interesantno na "Etihadu".

Gvardiola je rešio da odmori Aguera i Sterlinga, šansu je od starta dobio i mladi Foden, ponovo je u zadnjoj liniji i talentovani Garsija.

Igrao se 12. minut kada su "Građani" poveli, Kanselo je pronašao Fodena, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu rivala.

Ipak, reagovao je VAR, ispostavilo se da je u začetku akcije Marez bio u ofsajdu, te je pogodak poništen.

Samo par minuta kasnije Marez pada u kaznenom prostoru Evertona, ponovo je VAR stupio na scenu i ponovo je razočarao Gvardiolu, kako je procenjeno da nije bilo prekršaja nad Alžircem.

Do kraja prvog dela igre još par solidnih prilika za aktuelne šampione, ali nije bilo promene rezultata.

Norič je ugostio Kristal Palas, nakon 45 minuta ekipa Danijela Farkea vodi sa 1:0.

Poveli su već u četvrtom minutu preko Toda Kentvela.

Domaćin je bio daleko bolji rival, Guaita je sprečio Kentvela da postigne novi pogodak, da bi u finišu dobre prilike propustili i Puki (izblokiran) i Erons, koji je tukao pored gola iz dobre pozicije.

Rezultati mečeva od 18:30h nakon prvih 45 minuta:

Mančester siti - Everton 0:0
Norič - Kristal Palas 1:0
Vest Hem - Bornmut 3:0