Modrić evrogolom srušio Granadu

• Autor: Boban Filipović

• 07. februar 2016.

• 22:24

Luka Modrić projektilom u finišu utakmice doneo trijumf slabom Realu u Andaluziji i ostavio 'Los Blankose' u trci za titulu šampiona.

Real je odigrao veoma slabo protiv pretposlednjeplasiranog tima na tabeli, ali na kraju ipak uspeo da osvoji sva tri boda.

U ranoj fazi poslednje utakmice nedeljnog programa 23. kola španske Primere bilo je uzbuđenja pred oba gola, alli mreže su mirovale sve do 30 minuta kada je Karim Benzema pogodio na asistenciju Danija Karvahala.

Mogao je Migel Lopez da poravna rezultat do odlaska na odmor, ali je velika šansa otišla u nepovrat.

Granada je bila bolji i konkretniji rival na terenu u nastavku, Baral i Roćina su pretili Navasu, na drugoj strani je odbrani gostiju muke zadavao Bnezema, ali Andalužani na isteku sata igre stižu do poravnanja i to uz obilatu pomoć sudije Manzana.

Glavni artbitar meča je zasmetao Luki Modriću na sredini terena, Roćina je oteo loptu, povukao ka protivničkom golu, pravovremeno uposlio El Arabija, a ovaj umešno ćušnuo lotu kroz noge Kejlora Navasa i izjednačio rezultat na 1:1.

Od izjednačenja, Granada je u par navrata mogla i do preokreta, ali je u junaka utakmice izrastao Luka Modrić.

Vratilo se hrvatskom reprezentativcu za opisan detalj kod izjenačujućeg gola Granade, opalio je po lopti sa 20-metara u 85. minutu i postavio konačnih 1:2.

Real je ostao na trećem mestu na tabeli sa četiri boda zaostatka u odnosu na vodeću Barselonu koja imai meč manje, dok Granada ostaje pretposlednja.