Moćni Ajaks! Fejenordu ni gram šanse u ''Klasikeru''!

nedelja 27.10.2019.
18:37

''Kopljanici'' grabe ka novoj tituli.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

U derbiju 11. kola šampionata Holandije, Ajaks je večeras na svom terenu deklasirao ekipu Fejenorda rezultatom 4:0.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu, kada su domaći postigli sva četiri gola.

Još se gosti nisu oporavili od početnog šoka, a u sedmom minutu je na semaforu stajalo 2:0. Neres je sa desne strane pronašao Taljafika u kaznenom prostoru, a ovaj šalje loptu u mrežu golmana Vermera.

Usledilo je pola sata zatišja, a onda je Ajaks potpuno dotukao goste. Igrao se 37. minut meča, kada je Tadić upisao još jednu asistenciju, ovog puta za Neresa, koji je povisio na 3:0, a samo tri minuta kasnije Van de Bek postavlja konačnih 4:0.

U nastavku Ajaks je bez problema zadržao ubedljivo vođstvo, a Tadić je na terenu proveo 86 minuta, kada ga je zamenio Traore.

Ajaks se ovom pobedom izdvojio na šest bodova prednosti u odnosu na AZ, PSV i Vitese, a Fejenord je tek na 12. poziciji sa 14 osvojenih bodova.