Moćna Barsa, Mesi jači i od provokacija!

• 06. januar 2016.

• 22:23

Katalonci predvođeni raspoloženim Leom Mesijem stekli tri gola prednosti protiv gradskog rivala u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja. Nervozni gosti meč okončali sa dvojicom igrača manje.

Posle prvenstvenih 0-0 proteklog vikenda, Barselona je večeras na svom Kamp Nou u osmini finala Kupa kralja uspela da savlada gradskog rivala Espanjol rezultatom 4-1.

Barsa je od samog početka meča uspostavila svoju prepoznatljivu igru na terenu, ali je posle jedne greške Danija Alveša u devetom minutu Kaisedo uspeo da realizuje kontru, za vođstvo Espanjola od 1-0.

Međutim, nije se dugo čekalo na Barsin odgovor. Samo četiri minuta kasnije, odlična akcija domaćih, Inijesta kroz sredinu asistira Mesiju, koji rutinski završava situaciju jedan na jedan sa golmanom Pau Lopezom - 1:1. Njegov prvi gol u 2016. godini.

Nastavila je Barselona sa atacima, a na potpuni preokret čekalo se još pola sata, kada je Leo Mesi iz slobodnog udarca sa oko 25 metara iskosa sa desne strane pogodio gornji levi ugao gola gostiju - 2:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Barsa je stigla i do trećeg gola. Igrao se 49. minut, Mesi je ovoga puta bio u ulozi asistenta, oštro je centrirao sa leve strane za Pikea, koji sa četiri-pet metara zakucava loptu u mrežu - 3:1.

Kako je meč odmicao, a Barsa uvećavala vođstvo, sve primetnija je bila nervoza gostujućih igrača.

OVDE možete da vidite kako je golman Pau Lopez namerno nagazio Lea Mesija, ali je prošao nekažnjeno.

Ipak, nastavili su gosti sa provokacijama i oštrim startovima, pa su nešto kasnije ostali i bez isključenih Pereza i Diopa, u periodu od 72. do 76. minuta.

Ovu ogromnu brojčanu prednost Barsa je mogla da značajnije iskoristi, ali do kraja je jedino Nejmar u 88. minutu, posle još jedne maestralne asistencije Lea Mesija postavio konačnih 4-1.

U poslednjim sekundama je i Suarez propustio veliku priliku, posle još jednog nesebičnog dodavanja Mesija, pa je ''petarda'' ipak izostala.

Revanš se igra za sedam dana, Espanjol će biti domaćin, ali čini se da je u ovom duelu već sada sve rešeno.