subota 14.04.2018.
23:51

Fudbaleri LA Galaksija slavili su na gostovanju u "Vetrovitom gradu".

Beta/AP Photo/Jae C. Hong

Galaksi je do trećeg trijumfa i drugog mesta zapadne konferencije došao pobedom od 0:1 na gostovanju u Čikagu i tako ekipi Veljka Paunovića naneo i treći poraz u sezoni.

Gol odluke postignut je u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dela igre, kada je bivši as Arsenala i Čelsija Ešli Kol ubacio fanatstičnu loptu u kazneni prostor domaćina, gde se na pravom mestu našao Zlatan Ibrahimović.

Šveđanin je glavom postigao efektan pogodak, bio je to njegov treći gol u MLS ligi, a možete ga pogledati OVDE.

U nastavku nije bilo golova, Čikago je bio nešto bolji rival, ali je mreža Galaksija ostala netaknuta.

Kao što smo rekli, ekipa iz El Eja sada je druga na tabeli Zapada sa 10 osvojenih bodova, dok je Čikago tek na devetom mestu istočne konferencije, sa samo četiri osvojena boda nakon pet odigranih utakmica.

Srpski internacionalac Aleksandar Katai odigrao je poslednjih pola sata u dresu Čikaga.