MLS - Debitovao Frenk Lampard

Autor: Boban Filipović
subota 01.08.2015.
22:03

Legenda Čelsija upisala je danas prvi prvenstveni nastup u dresu 'Građana' iz Njujorka.

BETA/AP Photo/Kathy Kmonicek

Njujork Siti je izgubio na svom terenu od Montreala rezultatom 2:3, prvi gol za poraženi sastav postigao je David Vilja iz penala, a Andrea Pirlo je prvi put bio u startnoj postavi svog novog kluba.

Odmah pošto je populani 'El Guaje' smanjio na 1:2, u igru je ušao Frenk Lampard i tako debitovao u MLS ligi.

Iskusni engleski vezista je zamenio Džejkobsena.

Inače, gosti iz Kanade su rano poveli golom Odura, Pjati je posle nešto više od pola sata igre duplirao prednost Montrela, a 0:2 je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

Pomenuti gol Vilje sa 'kreča' u 68. minutu je vratio nadu 'Građanima' da mogu da izgebnu poraz, ali pet minuta pre kraja Pjati svojim drugim golom, ovog puta sa bele tačke, vraća dva gola preimućstva gostima.

MekNamara ekspesno vraća u život Njujork Siti, ali u preostalih 7-8 minuta se rezultat nije menjao.