Mitrović vadio kestenje iz vatre!

• 01. decembar 2013.

• 20:43

Aleksandar Mitrović doneo je jedanaestu pobedu Anderlehtu u tekućem šampionatu Belgije golom u poslednjim trenucima duela sa Serkl Brižom.

Srpski reprezentativac i bivši napadač Partizana Aleksandar Mitrović poslao je kritičarima sjajnu poruku u okviru 17. kola belgijske fudbalske lige.

Napadač Anderlehta kritikovan je tokom prethodne nedelje, a Srbin se zapitao zašto pojedinci žele da ga posvađaju sa trenerom, što ipak nije uticalo da večeras izraste u junaka Anderlehta.

Šampion Belgije savladao je Serkl Briž u okviru 17. kola rezultatom 2:1 (1:0), a upravo je Aleksandar Mitrović bio strelac pobedonosnog gola za tim iz Brisela.

Anderleht je poveo u 25. minutu golom Bruna ali je Serkl Briž izjednačio na isteku sat vremena igre preko Kabanange.

Imao je strelac vodećeg gola za domaće šansu da iz penala donese trijumf svom timu u 81. minutu ali je bio neprecizan, pa je Mitrović morao da vadi kestenje iz vatre.

Četiri minuta pre kraja meča Mitrović je pogodio za trijumf Anderlehta i postigao svoj šesti gol u sezoni.

Anderleht se nakon 11. pobede u sezoni nalazi na četvrtoj poziciji na tabeli sa 34 osvojena boda.