Mitrović ne da titulu!

• 11. april 2014.

• 22:29

Bivši napadač Partizana Aleksandar Mitrović postigao je pobedonosni pogodak za Anderleht u duelu sa Lokerenom, čime je klub iz prestonice zadržao korak za vodećim Standardom i ostao u trci za odbranu trofeja.

Srpski internacionalac Aleksandar Mitrović izrastao je u junaka Anderlehta tokom gostovanja branioca titule ekipi Lokerena.

U prvom susretu 3. kola belgijskog plej-ofa Anderleht je kao gost savladao Lokeren rezultatom 1:2 (1:1), a upravo je Aleksandar Mitrović postigao pobednonosni pogodak za tim iz Brisela.

Gosti su u prednost došli već u šestom minutu, preko Gohina, ali je Lokeren uzvratio četiri minuta kasnije.

Dutra je izjedančio na 1:1 u 10. minutu a taj rezultat ostao je na snazi do 66. minuta igre i trenutka kada je Aleksandar Mitrović zatresao mrežu domaćih.

U završnici susreta Anderleht se grčevito branio a kapiten Proto blistao je na golu i tako sačuvao prednost koju je Mitrović doneo svojoj ekipi u 66. minutu.

Bivši napadač Partizana ostavio je tako Anderleht u trci za titulu, pošto branilac trofeja u belgijskom šampionatu zadržao korak za vodećim Standardom koji ima dva boda više i utakmicu više od tima iz Brisela.

Standard iz Liježa vodi na tabeli sa 37 osvojenih bodova, dok drugoplasirani Anderleht ima dva boda manje i utakmicu više od ekipe od koje brani titulu.