Mitrogol ponovo vodio Anderleht do pobede!

• 01. avgust 2014.

• 22:41

Srpski internacionalac Aleksandar Mitrović nastavio je da rešeta protivničke mreže na početku nove sezone pošto je na trećem uzastopnom susretu postigao pogodak u pobedi Anderlehta.

Šampion Belgije upisao je drugi (n)ovosezonski trijumf u belgijskom šampionatu pošto je u drugom kolu Župiler lige slavio na gostovanju Ostendeu.

Fudbaleri Anderlehta slavili su rezultatom 0:2 (0:0) a ponovo je naš Aleksandar Mitrović poveo ekipu iz Brisela ka pobedi.

Bivši napadač Partizana postigao je vodeći pogodak na meču u 58. minutu na asistenciju Praea a lako je moglo da se dogodi da baš Mitrovićev gol donese tri boda Anderlehtu. Da tako ne bude pobrinuo se Suarez koji je u trećem minutu nadoknade drugi put pogodio mrežu Ostendea i postavio konačnih 0:2.

Strelac vodećeg gola za Anderleht u večerašnjem meču teren je napustio u 87. minutu a raduje podatak da je Luka Milivojević ponovo bio u startnoj postavi i proveo svih 90 minuta na terenu.

Anderlehtu je ovo bio drugi vezani trijumf u belgijskom šampionatu a treći ako se računa i duel u Superkupu.

Mnogo važniji podatak za ovdašnje ljubitelje fudbala jeste da je Aleksandar Mitrović na sve tri utakmice postizao gol što govori da mladi fudbaler izrasta u rasnog centarfora kakav će reprezentaciji biti potreban u predstojećim kvalifikacijama za EP u Francuskoj.