Mitar se novim golom iskupio za kiks u Kupu!

• 08. decembar 2013.

• 10:38

Reprezentativac Srbije i napadač Anderlehta Aleksandar Mitrović postigao je novi pogodak u šampionatu Belgije i tako doprineo 12. trijumfu svog kluba.

Posle bolne eliminacije već u osmini finala belgijskog Kupa, kada su Luka Milivojević i Aleksandar Mitrović promašili odlučujuće jedanaesterce u penal-lutriji protiv Vesterloa, Anderleht je u 18. kolu belgijskog prvenstva savladao Beveren na svom terenu sa 2:0.

Ovog puta, Aleksandar Mitrović je bio jedan od ključnih tvoraca pobede aktuelnog šampiona. Srpski reprezentativac je u 33. minutu na asistenciju Žilea postigao vodeći pogodak za Anderleht, da bi sredinom drugog poluvremena, u 65. minutu Vargas duplirao prednost i osigurao trijumf  domaćih.

Mitrović je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Milivojević odgledao utakmicu sa klupe za rezerve.

Anderleht sada ima 37 bodova posle 18 odigranih mečeva, tri manje od vodećeg Standarda iz Liježa, koji ima i utakmicu manje.