sreda 28.09.2016.
22:57

Fudbaleri Njukasl junajteda izvojevali su vrlo bitnu pobedu u duelu 10. kola Čempionšipa.

twitter.com/NUFC

Izabranici Rafe Beniteza su savladali Norič rezultatom 4:3, u derbiju desetog kola Čempionšipa na svom "Sent Džejms Parku".

Meč je obilovao uzbuđenjima, kako smo videli dva potpuna preokreta.

Najpre su "Svrake" povele preko svoga najboljeg strelca ove sezone Dvajta Gejla.  Met Riči je sjajno asistirao bivšem fudbaleru Kristal Palasa koji se još jednom našao na pravom mestu.

Nakon toga, usledilo je buđenje "Kanarinaca".  Najpre je u smiraj prvog dela igre Grem Dorans poravnao rezultat sa bele tačke.

Nakon pauze, novi šok za domaće navijače. Kamerun Džerom na asistenciju Marfija postiže gol i okreće rezultat u korist gostiju.

Stvari su po domaće postale još gore, kada je u 69. minutu Marfi zatresao mrežu mladog Darloua za 3:1!

Ipak, dva minuta nakon toga, Njukasl pokazuje znake života. Smanjuju na 2:3, strelac je još jednom Dvajt Gejl, ovoga puta na asistenciju Džondža Šelvija.

Gejl

Nakon tog gola, Benitez pravi dvostruku izmenu, a u igru umesto Diamea i Kolbeka ulaze Aleksandara Mitrović i Hejden.

Samo dva minuta nakon toga, srpski internacionalac je zaradio žuti karton zbog košakanja sa fudbalerom gostiju Martinom Olsonom.

Došla je i sudijska nadoknada, rezultat se nije menjao, a onda je u četvrtom minutu nadoknade rezultat poravnao bivši igrač Bordoa Joan Gufran. Setimo se samo kako je isti igrač pre nekoliko godina uništio snove Crvenoj zvezdi u kvalifikacijama za Ligu Evrope, golom sa bele tačke takođe u sudijskoj nadokadni, golom koji je Bordo odveo dalje.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima. Novi ljubimac i nova devetka domaći navijača, Dvajt Gejl, još jednom obradovao sve prisutne na stadionu. "Sent Džejms Park" je eksplodirao, Gejl je postigao svoj treći gol i tako doneo tri boda svom timu!

Ta dva gola pogledajte u nastavku.

Na kraju 4:3, Gejl je večeras postigao i sedmi pogodak u novoj sezonu, a Njukasl je sa ova tri boda na trećem mestu tabele, sa bodom manje od drugoplasiranog Noriča i tri boda manje od prvoplasiranog Hadersfilda.