Mitar nije uspeo da nastavi seriju, Čelsi ispisao istoriju i slavio u prestoničkom derbiju!

nedelja 02.12.2018.
14:52

Na premijeri nedeljnog programa, "Plavci" su ugostili "Kotidžere".

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Brzo se Čelsi podigao nakon poraza od Totenhema, pa je u drugom londonskom derbiju na "Stamford Bridžu" savladao Fulam sa 2:0 (1:0).

Samo što je počeo susret, igrao se četvrti minut, kada je neopreznom Seriju na sredini terena Kante ukrao loptu, sjurio se Francuz ka golu rivala, prosledio loptu do Pedra, koji nakon varke uspeva da se oslobodi čuvara, da bi potom preciznim udarcem matirao zemljaka Rika za 1:0. Bio je to trenutak za istoriju, Pedro je bio strelac 1000. gola "Plavaca" u Premijer ligi.

U nastavku nije bilo puno prilika, Čelsi je kontrolisao stanje stvari na terenu, ali se nakon kiksa i Fulam dobro branio, dok odbrana domaćina nije imala previše posla.

Tek u 44. minutu nova izgledna prilika, Žiru je bio u situaciji jedan na jedan sa Rikom, ali je Španac uspeo da interveniše.

Dvostruku izmenu je Ranijeri napravio nakon odmora, na teren su ušli Kamara i Ajite, igru su napustili Sesenjon i Johansen.

Urodilo je to plodom, igrao se 55. minut kada je Čejmbers pretio glavom nakon kornera, ali je Kepa bio oprezan.

Samo 10 minuta kasnije, nova prilika za štoper Arsenala na pozajmici u Fulamu, koji je ovoga puta igrao u veznom redu, tukao je nakon povratnog pasa Kernija sa ivice kaznenog prostora i to jako dobro, ali je Kepa sjajno intervenisao.

U 74. minutu najpre preti Azar, ali Riko brani, odbitak pada pred noge Morati, koji cevanicom šalje loptu nebom pod oblake.

A onda, 82. minut, sjajna akcija Čelsija, rezervista Loftus-Čik izbija sam pred Rika i matira ga za 2:0.

Tako je korpulentni Englez postavio i konačan rezultat ovog susreta, treba napomenuti da je po izlasku Kernija iz igre kapitensku traku Fulama poneo srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.

"Plavci" treći sa 31 bodom, sedam manje od vodećeg Sitija, Fulam na samom dnu sa samo osam bodova.