utorak 01.01.2019.
17:53

Fudbaleri Arsenala slavili su na startu 2019. godine.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Na stadionu "Emirejts" u Londonu gostovao je najstariji tim iz prestonice, ali je domaći Arsenal bio bolji od Fulama sa ubedljivih 4:1 (1:0).

Delovao je Arsenal bolje u prvih 45 minuta, ali su obe ekipe imale dobre šanse.

Sesenjon je u ranoj fazi promašio čitav gol iz izgledne pozicije, da bi 10ak minuta kaznije Arsenal došao do prednosti.

Nakon lepog centaršuta Ivobija, Džaka na pravom mestu, prihvata loptu pred golom rivala i matira Rika za 1:0.

Pokušao je potom Mitrović da poravna rezultat, iz nezgodne pozicije je uspeo da uputi udarac glavom, ali je Leno intervenisao.

Do kraja prvog dela dve jako dobre prilike za "Tobdžije" da dupliraju prednost, Obamejangu se nije dalo, dok je Lakazeta uspeo da zaustavi Serhio Riko.

U nastavku, nakon 10ak minuta igre, Kolašinac proigrava Lakazeta u kaznenom prostoru gostiju, ovoga puta Francuz šutira snažno i matira Rika za 2:0.
Mogao je samo dva minuta kasnije da postigne još jedna pogodak, ali je golman Fulama uspeo da interveniše.

Mitrović je pripretio u 69. minutu, ali Leno interveniše, ipak, fudbaleri Fulama brzo vraćaju posed, Seri šalje loptu na levi bok ka Sesenjonu, a ovaj pronalazi Kamaru, koji smanjuje na 2:1.

Ipak, u 79. minutu, rezervista Aron Remzi postiže efektan gol za 3:1, da bi u narednih par minuta Obamejang najpre propustio jednu izglednu priliku, Riko je intervenisao, a potom je Gabonac uz malo sreće ipak matirao Španca za konačnih 4:1, bio je to njegov 14. gol ove sezone.

Na kraju ubedljiva pobeda "Tobdžija", u prvom duelu ove sezone slavili su na "Krejven Kotidžu" sa 5:1, te je jasno da imaju recept za najstariju londonsku ekipu.

Arsenal nakon 12. trijumfa ove sezone na petom mestu sa 41 bodom, dva manje od Čelsija i četiri od Totenhema, ali i šest više od Junajteda, doduše imaju utakmicu više od svih pomenutih ekipa. Fulam i dalje pretposlednji sa 14 bodova.