Mislili su da je Ter Štegen lud, ali...

petak 10.03.2017.
17:36

Barsa je postigla šest golova protiv PSŽ-a, heroj iz senke je nesumnjivo golman katalonskog sastava.

EPA/ALEJANDRO GARCIA

Fudbaleri Barselone napravili u istorijski podvig, kako su nadomestili četiri gola zaostatka iz prvog meča i plasirali se u nastavk takmičenja.

Junak je bio Serhi Roberto koji je postigao gol na asistenciju Nejmara u 95. minutu, ali mnogi zaboravljaju da je možda i najzaslužniji za prolaz Barse Nemac koji je stajao među stativama prvaka Španije.

Mark-Andre ter Štegen je u par navrata skidao zicere fudbalerima PSŽ-a i tako održao "Blaugranu" u igri.

Neposredno pre odlučujućeg slobodnjaka, Nemac je opet imao veliki uticaj na trijumf Barselone. Upravo je on na polovini Parižana prihvatio jednu loptu, kada ga je Verati faulirao. Nejmar je uputio centaršut iz tog slobodnog udarca, koji je Roberto pretvorio u šesti gol Barselone.

Nakon susreta, Havijer Maskerano je štošta otkrio, a između ostalog rekao je i da se u jednom trenutku uplašio da sa ter Štegenom nešto nije u redu.

Naime, neposredno nakon gola Kavanija, kada se činilo da je Barsa gotova, Nemac je uzvikivao: "Mi nikada ne umiremo, jer mi smo Barselona. Pobedićemo, pobedićemo!"

Maskerano je priznao da je u jednom trenutku u rekao Busketsu da nije siguran da li je sve u redu sa ter Štegenom.

Ipak, kada se sve završilo, izgleda da je Nemac bio u pravu. Možda su te njegove reči dale neku dodatnu energiju pojedinim fudbalerima Barselone, te su na kraju uspeli da naprave istorijski podvig.

23 Komentara

Realan tip
Saturday, 11.03.2017
13:23

Pa pbjedili bi svakako, vodili su 3:1, ali da prodju za to se pobrinuo najbolji igrac u istoriji Barse, onaj u zutom dresu.

Danijella
00:25

E moji spanci i argentinci...mislite vi i dalje da su nemci ludi...nemci nikad ne gube u glavi.

Aleksandar Kosic
Friday, 10.03.2017
23:01

I da ispadnete sad nece mi biti zao,jos jednom ste ispisali istoriju i to samo moze BARSA!!!

Al(a)din
22:07

Vidim sada nema kriticara Ter Stegena. Lepo. Konacno se hejteri sakrili

Nikki92CFC
21:04

Barselona je odigrala ispod prosecnu utakmicu. 4 gola iz prekida (2 nepostojeca penala) i dva poklon gola PSG-a. Oni jedan dobar napad nisu imali.

xenon 1989
03:26

Što bi rekli navijači Reala to je odlika najvećih klubova - pobeđuju i kada igraju loše. :D Šta bi tek uradili da su imali 2 dobra napada? Pobedili bi sa 8:1. :)

Temple of the Kings
20:11

Paaaa, verovatno i nije sve u redu sa njim. :) Mada moram priznati da je na mene ostavio jači utisak u napadu nego na golu - neobično dobro kretanje za jednog golmana. :)

HHadzimontagic
18:48

Barsa je najbolja ekipa u zadnjih 12godina, nikad niko nije igrao kao Barsa, nikad niko nije dugo vladao. Sada se ukazala sansa da se ispise istorija, svi su znali da ako pobede ispisace Istoriju. Zato se sve poklopilo, prvi gol u 3minuti, zadnji u 95minuti, Stenger brani, Stenger osvaja loptu na polovini PSG i dobija faul. Mesi uzima loptu u 93minuti i ide silovito ka golu PSG i Verati ga rusi. Mesi je krenuo tako silovito da ga nisam vidio par mjeseci da tako krene sa loptom. Sve se poklopilo kao skazaljke na satu. Barsa je uspjela nesto sto Niko nije mogao godinama. Ova pobeda je kruna na glavi, za sve godine igre Barse u eri zvanoj Mesi.

amigo999
19:32

Imali su srece protiv PSG. Autogol, penal nad Suarezom...Igra nije bila dobra...Neverujem da imaju sanse protiv Bajerna ili Juventusa.

23:01

Majstorija Injeste je dovela do autogola. Kad napadac cvrsto ide ka golu, tada protivnik pokusava malo da ga povuce ili gurne, tako da napadac izgubi koncentraciju i promasi, ali Suarez je iskusni majstor i ne zeli da se upusta u takvu prevaru odbrambenih igraca, Suarez to kaznjava. Barsa je svake godine najveci Kandidat da osvoji LS, tako da tvoja prica pada u vodu. Trebao bi to da objasnis espertima u kladionicama, da stave vecu kvotu na Barsu, a manju na Bajern i Juve.

Rekobica
18:47

Nemacki mentaitet je to..nikad ne odustaju , igraju do zadnje sekunde.

Boris Radulović
19:23

Neđe sam davno čuo izreku, čini mi se da je rekao Geri Lineker, nijesam siguran - Fudbal je igra koja traje 90 minuta i u kojoj na kraju uvijek pobjede Njemci. :)

Rekobica
Sunday, 12.03.2017
12:09

Pa da samo pogledaj bayern ili bilo koji nemacki klub nema predavanja dok se ne izgine..

(anti)talentovan lik
18:38

Imao je toliki motivacioni uticaj da ni sudija nije ostao netaknut.

NIKE
19:40

Nisam siguran, ali ako je sudija bio Njemac, onda je jasno kome je Štegen govorio, Maskerano je pogrešno shvatio poruku i umalo da razotkrije sav dogovor iz sudijske slačionice. Kad je Kavani zabio gol, vidjeli ste sudiju kako trči na centar da se što prije izvede, da je bilo imalo sporna situacija, garantujem da bi gol bio poništen. Sjećaš se kad je Mourinho izjavio da je vidio sudiju Friska da izlazi iz Barcine slačionice 2005e, a onda je zbog simuliranja Valdeza isključen Drogba, ne bi me čudilo da je i ovaj malo držao motivacioni govor u slačionici domaćina.

Ali baba
20:27

Haj ne ser.te vise sa sudijom! Nije sudija napravio da psg primi 6 golova i da u zadnjih 10 minuta utakmice imaju 4 (slovima CETIRI) jeb.na pasa, aloooo...