nedelja 08.11.2020.
19:24

Bez pobednika u duelu Mančester sitija i Liverpula.

EPA-EFE/Clive Brunskill

U derbiju Premijer lige Mančester siti je danas na "Etihadu" odigrao 1:1 protiv aktuelnog šampiona Liverpula.

U prvih desetak minuta Mančester siti je bio taj koji je imao posed lopte, ali već u 11. minutu je usledio šok po njih.

Mane je došao do lopte, ušao u kazneni prostor, tamo ga je oborio Voker, a sasvim zasluženo je dosuđen penal koji je iskoristio Mohamed Salah za 1:0.

Ne možemo reći da je neka od dve ekipe bila bolja od druge u narednom periodu, ali je Mančester siti bio taj koji je stigao do gola.

Odlična akcija koja je išla po desnoj strani, stigla je do De Brujnea koji dodaje do Žezusa, a ovaj u prijemu izbacuje jednog igrača, reklo bi se da je odbrana gostiju mogla i bolje da reaguje. Egzekucija je bila rutinska u tom 31. minutu.

Siti je tražio i drugi gol do kraja poluvremena, a stigli su i do penala.

Nakon što je konsultovan VAR, dosuđen je penal za Mančester siti, a Kevin De Brujne je uzeo stvar u svoje ruke i - promašio.

Do kraja poluvremena šansa za Aleksander-Arnolda, ali je Ederson dobro odbranio.

Golove iz prvog dela pogledajte OVDE.

U 55. minutu Žezus je imao novu šansu, ali je njegov udarac otišao pored gola, a Liverpul je polako preuzimao inicijativu, Siti se sve više branio.

Ušao je i Žota, ali nije vredelo, rezultat je ostao nerešen što odgovara svima u ligi, osim Liverpulu i Mančester sitiju koji su želeli pobedu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

44 Komentara

Red blood
Monday, 09.11.2020
19:08

Jos jedna interesantna stvar..VAR je do ovog momenta imao 5 odluka protiv Liverpula..najvise u ligi.
Ne insinuiram nista,samo konstatujem.
Dosta cudno,s' obzirom da se svaki mec Liverpula stavlja pod lupu,gleda se kad je dodeljen greskom aut Liverpulu,kad je neki start na sredini trebao biti faul,kad je neki napadac Liverpula pao suvise lako..i posle svih ovih opseznih pretraga,dodje se do zakljucka da sudije i VAR sude u korist Crvenih.

BlueMoon
13:40

Samo protiv jedne premijerligaške ekipe lakat u ledja nije faul.Ipak taj 1 sudijski gol nije smio uticatI na konacan rezultat,ovo smo morali rijesiti sa 2-3 razlike.Ali se vidio napredak,obicno Siti protiv Liverpula bude u 2-3 navrata debelo ostecen,tako da jedan njihov "sudijski" gol i nije toliko strasan.Mnogi kritikuju Pepa zbog cuvanja 1-1 u zadnjih 30 minuta,ali dijelim njegovo misljenje.Nije bilo potrebe srljati i riskirati eventualni poraz,jer trka traje jos 30 kola,a Liverpul bez Van Dajka tu nema sta da trazi.

Red blood
Thursday, 12.11.2020
09:48

Budemo videli.
A faul nad Sterlingom je nesporno bio,samo sto je zackoljica u tome sto je nastavio kretnju,napravio dribling i onda posrnuo i pao.
Ovo ostalo nije vredno komentarisanja.

Boginja iz Bergama
01:54

Siti u fulu,Liverpul bolnica 1-1 nisam zadovoljan jer smi bolja momcad od Sitija. Rijeseni Arsenal,Celzi,Siti 7 bodova i dva derbija na strani. Liverpul ce osvojit PL sa 15 bodova vise od drogoplasiranog.

äxwell
Sunday, 08.11.2020
21:59

Meni je komicno da se ljudi ovoliko primaju zbog penala nad Maneom a ne komentarisu glupsona Vokera koji bez ikakve potrebe pokusava spasiti situaciju guranjem koljena u butinu Manea i to kada mu je ovaj davno pobjegao. Da je Sterling izborio ovakav penal apsolutno niko ne bi ni zucnuo. Dupli standardi.

Stari
21:08

Oba penala i jesu bila, nad Maneom klasično saplitanje, samo ovi što ih pojede ljubomora kukaju. Nerešeno pravedno. A kome se najviše sude penali, to znamo, inače bi ispali iz lige!!!

äxwell
21:50

Meni stvarno nije jasno kako misevima ne dosadi jaukati na svaki penal dosudjen u korist Lvpa?! Stvarno ne vidim scenario u kom ono saplitanje Manea nije penal. Jednostavno nepromisljena odluka Vokera da ubacuje koljeno u putanju Manea i za to je kaznjen.

xman
21:04

Navikli su nas na vrhunske utakmice, sa dosta golova, tako da sam sa te strane razocaran..sto se tice remija, mislim da je najpravedniji rezultat 1-1, bice neizvjesna trka, ali Liverpul je odigrao najvise derbija i opet je najbolje plasiran, tako da smo ipak u blagoj prednosti

A.Shevchenko 7
20:51

Jel Klop stvarno misli da mu Robertson i TAA igraju svaki mec 3 godine i da trce kao na steroidim bez povreda?
Salah jedan od najvecih "divera" u poslednjih 20 godina.

äxwell
21:53

Trent realno i ne trci toliko. Cuva se taj poprilicno. Zato su mu noge kao cackalice. Dok Robertson ocigledno ima srce kao u konja. Imaju oni citavu nauku iza toga. Zna se tacno koliko koji igrac moze i kada ga trebaju odmarati.

Crveni Lucifer
23:00

Jel ti stvarno mislis da ovde ima navijac liverpula koji koristi svoju glavu? Likovi misle kako klop kaze, kao da je vodja neke okultne organizacije tako da ako klop misli da mogu da igraju 3 godine bez pauze onda ce tako i biti, uzivaj u minusima i ne govori nista lose protiv njihovog vodje

Delgado
20:35

Svi zadovoljni sada posle pauze povratak tiaga i fabinja valjda sa arnoldom nije nista ozbiljno

Red blood
20:33

Jos jednom je potvrdjeno,Liverpul se gura!
Kod penala za Siti uopste nije sudija morao da gleda,VAR soba je odmah morala da reaguje i dosudi penal,ovako je velikom Kevinu koncentracija pala!
Definitivno u najavi sjajna sezona sto se tice neizvesnosti.
Sto se tice Liverpulove zadnje linije,ocekujem povredu Robbo-a.

Buva
21:06

Plus nije dosudjen penal za Siti

äxwell
21:54

hahahahah koji sad penal sunce vam poljubim?! Pa dobili ste penal misevi, smirite se.

äxwell
21:31

Od tebe nisam ocekivao tako idiotski komentar.

20:33

Kakav penal za luzere pa ovo je komedija, ne smes ni da ih taknes to je penal, a kada sam pitao zasto se protiv liverpula ne sviraju daleko grublji startovi pisali su kako je fudbal kontaktni sport, smejurija sa njima i njihovim komentarima. Penal kakav je dobio city nije sviran sefildu, dakle jos jedna utakmica gde je liverpul poguran ali nekako uvek njihovi navijaci glume zrtve, naravno to se nece uzimati u obzir kada se bude racunalo koga var najvise gura

Hoop
20:45

Penal nad maneom je bio, a to da liverpool gura VAR se vidjelo i protiv evertona i protiv Sheffielda...

22:58

Nego sta nego da se videlo, sefild ostecen za cist penal a protiv evertona robertsonu oprosten cist crveni za start sa ledja, plus protiv arsenla maneu oprosteno udaranje pesnicom u glavu, a ima toga jos

Delgado
20:47

Vi ste jedini koji dobijaju penal posle utakmice

Kolos
20:32

Ovo drugo poluvreme je bilo kao da je sahrana u toku. Na žalost moram reći da nismo zaslužili pobedu, remi i dobro je. Pozdrav, YNWA!

äxwell
20:29

Pa dobro, s obzirom da je Lvpulu falilo dosta igraca ovo je odlican bod na najtezem gostovanju. Na kraju su oba tima ostala bez snage i prihvatila podjelu bodova.

Luis EL Pistolero
20:28

Izuzev prvih 25 min igre, utakmica je generalno bila losa i u krajnjoj liniji nekvalitetna...

_mladen_
20:28

Kakavu utakmicu odigraše, na kraju kad se sve pogleda, realan rezultat, malo su svi pocrkali u drugom poluvremu, pa je opao tempo. De Brujne se solidariše, ovo ne bi trebalo da bude penal, ali po novom pravilu jeste, ali De Brujne je borac za nepravdu. 😄 Kad se sve pogleda i bolnica koja je u Liverpulu, opet ih je teško pobediti, što je super. Nadam se da Trent nije teže povređen, jer tu nema zamene.

jack wilshere
20:39

Ne bi trebao da je penal??? Hahahahahaha.. protiv Liverpula nista nije penal. Da li je bio faul nad Sterlingom prije penala za Liver? I da li je onaj kontakt uopste penal? Da li je Voker trebao dobiti crveni mozda za onakav pogibeljno skrivljen penal?

21:52

Lucifere, nisi to dobro rekao. Ja sam samo iskompleksirani mis koji je pritajeni navijac Liverpula, njihovog atomskog fudbala i Klopove harizme.. Isfrustriran sam sto je Arsenal ovoliko jadan, pa ovako lijecim komplekse, pljujuci neopravdanooo po najjacem timu kojeg je ostrvo, a i Evropa ikad vidjela..

21:50

Hahahahahahahah zamisli to, jos da me i ucutkas..zasto ne odgovoris na pitanja? Evo jos jednom.. Da li je bio faul nad Sterlingom prije penala za Liverpul? I da li je Liverpul poguran samim tim sto nije sviran faul nego je nastavljena akcija i dosudjen penal? Vrlo jednostavno, mozes sa da ili ne odgovoriti..

Hoop
20:55

Oba penala su bila regularna, voker zuti karton start sa ledja crveni ne moze po pravilu 😊 faul nad sterlingom jeste, ali je nastavio pao je kad je vidio da nema kud

_mladen_
20:51

Nauči da čitaš šta pišem, onda se javljaj, pritom ne odgovaraj na komentare koje ti odgovaraju. Kad te ućutkam, onda te nema da odgovoriš. Tako da sa tobom nemam šta da pišem. :)

20:48

Decko nemas pojma, ti si samo mrzitelj liverpula i svega sto ne hoda samo. Fudbal je kontaktni sport a kod penala za liverpul nije bilo kontakta nego je zli voker pomilovao manea a to je u fudbalu nedozvoljeno. Penal za city nije postojao jer je ruka sastavni deo tela igraca liverpula, pa sta treba da ih drzi iza ledja ili da mu ih iseku? Da ju je drzao u abdukciji 135 stepeni mozda bi i bio penal, mada i takvi potezi protiv liverpula nisu svirani kao penal tako da stvarno ne znam na osnovu cega je var pogurao city