četvrtak 09.05.2019.
21:49

Ali, sada već znamo da suludi preokreti nisu nemogući.

Epa/Yoan Valat

Nakon 45 minuta igre u revanš mečevima polufinala Lige Evrope, Čelsi i Arsenal su uspeli da zadrže prednost iz prvih duela.

Arsenal je na "Emirejtsu" slavio sa 3:1, Valensija je povela na "Mestalji", ali nije dugo trajala radost "Slepih miševa".

Igrao se 11. minut kada je Gameiro doneo prednost Valensiji, da bi samo šest minuta kasnije efektnim golom Obamejang poravnao rezultat. Oba pogotka pogledajte OVDE.

Dakle, 4:2 za Arsenal u dvomeču, izjednačili su se po broju golova u gostima sa Špancima, Valensiji su potrebna dva gola za produžetke, tri za prolazak u finale

Što se tiče duela Čelsija i Frankfurta, "Plavci" su u London doneli prednost od gola u gostima, prvi meč u Nemačkoj okončan je sa 1:1.

Napravili su novi korak ka finalu u drugom susretu, kako su u 28. minutu došli do prednosti na "Bridžu".

Azar je proigrao Loftus-Čika, ovaj se namestio na šut i veoma preciznim udarcem u dalji ugao savladao Trapa, za 1:0.

Nije ovde ništa gotovo, ali je činjenica da je i večeras Čelsi daleko bolji rival, mada videli smo da ni to ne mora da znači puno.

Ajntrahtu treba gol za produžetak, dva za prolazak u finale, u slučaju da preokrenu rezultat, "Plavcima" će biti potrebna pobeda za plasman u završnicu takmičenja.

Valensija - Arsenal 1:1 (poluvreme) ukupno 2:4
Čelsi - Ajntraht Frankfurt 1:0 (poluvreme) ukupno 2:1