nedelja 28.10.2018.
19:10

Nije lako igrati na više frontova...

EPA/CAROLINE BLUMBERG

U utakmici 12. kola šampionata Mađarske, ekipa MOL Vidija večeras je remizirala na gostovanju Kišvardi, jednom od timova koji se bori za opstanak.

Njihov duel završen je rezultatom 2:2, pa je Vidi sada na petom mestu sa 19 bodova i utakmicom manje. Vodeći je Ferencvaroš sa osam bodova više od aktuelnog šampiona.

Nikolićev tim  je poveo u 19. minutu meča, kada je precizan sa bele tačke bio Loik Nego. Vođstvo gostiju potrajalo je samo sedam minuta, posle čega je Sasa doneo izjednačenje  ekipi Kišvarde.

Ipak, Vidi je na poluvreme otišao sa golom prednosti, pošto je Patkai u 39. minutu postigao drugi gol za goste - 1:2.

Konačan rezultat postavljen je u 75. minutu utakmice, kada je defanzivac Vidija Stopira postigao autogol za 2:2.

Do kraja favorizovani gosti nisu uspeli da dođu do celog plena, pa su večeras malo pokvarili utisak posle velike pobede u Ligi Evrope, protiv PAOK-a u Solunu (2:0).

Dodajmo još da je i večeras svih 90 minuta za ekipu Vidija odigrao srpski napadač Marko Šćepović.