nedelja 18.02.2018.
16:57

Uzbudljivo popodne na Apeninima.

EPA-EFE/ALBANO ANGILLETTA

Fudbaleri Napolija pobedili su ekipu Spala rezultatom 1:0 (1:0), dok je Benevento zabeležio tek treći trijumf ove sezone.

Napoli je do vođstva i na kraju se ispostavilo i pobede, došao već u šestom minutu, kada je Alan pogodio posle asistencije Kaljehona.

Napoli je dominirao tokom čitavog susreta, domaći su mogli da dođu i do ubedljivije šanse da su pogodili Hamšik, Insinje, Mertens ili Raul Albiol.

Najvažnije je da su Napolitanci osvojili nove bodove i zadržali bod prednosti u odnosu na Juventus, koji je ranije danas slavio u gradskom derbiju.

Benevento je došao do treće pobede ove sezone, pošto je na svom terenu savladao Krotone rezultatom 3:2.

Krotone je poveo u 11. minutu preko Krokijate, ali je Sandro izjednačio na 1:1.

U 65. minutu Filip Đuričić je asistirao Violi za 2:1, ali je već u 73. Benali doneo novo izjednačenje.

U 89. minutu, Diabate koji je prethodno zamenio Đuričića u 77. minutu, pogodio je za konačnih 3:2.

Benevento je i dalje predaleko od opstanka, ali navijačima ostaje ipak nada da nekim čudom mogu da opstanu.

U poslednjem popodnevnom susretu, Bolonja je savladala Sasuolo rezultatom 2:1.