• Autor: Boban Filipović

• 29. novembar 2015.

• 19:09

Vrlo je moguće da su 'Redsi' menadžeru 'Labudova' Gariju Monku "odsvirali labudovu pesmu" na 'Enfildu', dok je na 'Keoru Roudu' pala podela plena između 'Kanarinaca' i Tobdžija'.

Arsenal je veoma dobro ušao u meč u Noriču, Vengerovi puleni su stvorili nekoliko dobrih prilika, prvi je zapretio Žiru, potom je Radi bio dobro postavlje kada je tukao Aleksis, probao je i Kasrola i prebacio gol.

Međutim, najbitniji momenat u ranoj fazi utakmice bila je povreda Lorana Košćelonog zbog koje je već nakon 10 minuta morao da izađe iz igre.

Ipak, na isteku pola sata igre gosti su poveli, Radi je loše ispucao jednu loptu, Aleskis Sančez ju je ukrao u opasnoj zoni, odlično odigrao za Mesuta Ozila koji je majstorsi bocnuo i prebacio golmana 'Kanarinaca' za 0:1.

Vodeći gol Arsnala je trgao domaćine koji kreću da igraju angažovanije i Noriču u potpusnosti pripada finiš prvog dela igre. Čeha je na muki stavio Brejdi koji šalje odličan udarac u 42. minutu, a isti igrač je 60-ak sekundi kasnije asistetirao Grabanu za izjednačenje. Bio je to prvenac napadača 'Kanarinaca' u Premijer ligi ove sezone, njegov čuvar Gabrijel Paulisa, koji je ušao u igru umesto povređenog Košćelnog, je morao bolje da reaguje u situaciji kod izjednačujućeg gola.

Do dolaska na odmor Ves Hulanah je mogao da preokrene rezultat, 'Tobdžije' su imale sreće...

Nakon 15 minuta igre u nastavku nova nevolja za Vengera, povredio se i Aleksis Sančez, umesto Čielanaca je na teren ušao Džoel Kempbel.

Ektor Beljerin je nedugo potom zapretio, ali veća uzbuđenja u drugom poluvremenu se dešavaju pred golom Arsenala, Petr Čeh je u par navrata morao da vadi kestenje iz vatre.

Ostalo je 1:1, golove pogledajte OVDE.

'Tobdžije' na kraju mogu i moraju da budu zadovoljne ovim bodom, ali propuštena je prilika da se poravnaju po broju bodova sa Mančester Sitijem i Lesterom, ovako ostaju na četvrtom mestu sa dva boda manje u odnosu na pomenuti dovjac i jednim u odnosu na Mančester Junajted. Norič se takođe neće pomaći na tabeli, ostaće na 16. poziciji sa 13 bodova.

Britain Soccer Premier League

Odluka u duelu između Liverpula i Svonsija na 'Enfild Roudu' pala je nešto posle sata igre kada je Džejms Milner pogodio gol gostiju sa bele tačke.

Defanzivac 'Labudova' Nil Tejlor je skrivio najstrožu kaznu pošto je igrao 'rukomet' pred svojim golom.

Ova utakmica nije obilovala šansama, ali na osnovu viđenog na terenu pobeda 'Redsa' je apsolutno zaslužena. Svonsi nije uputio nijedan šut u okvir gola Minjolea, jedini premijerligaš iz Velsa je u evidentnoj krizi, ovo mu je treći poraz na poslednja četiri prvenstvena meča i nije nemoguće da menadžer Gari Monk po povratku kući ostane bez posla.

Gol kojim je Liverpul došao do šeste prvenstevne pobede u ovoj sezoni pogledajte OVDE.

Liverpul se ovom pobedom probio na šesto mesto na tabeli, Klopov tim ima 23 osvojena boda, šest manje od vodećih Mančester Sitija i Lestera. Svonsi je na 15. mestu na tabeli sa skromnih 14 bodova u prvih 14 kola.