Milivojević i Kristal palas poslali Stouk u Čempionšip!

subota 05.05.2018.
15:35

Druga utakmica Premijer lige, prva na današnjem programu je završena pobedom Kristal palasa od 2:1 nakon preokreta.

Beta/Andrew Matthews/PA via AP

Nakon što je sinoć Brajton pobedio Mančester junajted, Stouk i Kristal palas su odigrali jednu vrlo razočaravajuću utakmicu.

Utakmica je bila bez puno prilika, sa dosta grubih faulova i uz konstantno seckanje igre, a na kraju je slavio Kristal palas sa 1:2 nakon velikog preokreta.

Prva priliku je imao Kristal Palas kada je Zaha poslao loptu do Loftusa Čika, ali je on šutirao preko gola. Stouk je tek u 22 minutu imao prvu šansu na utakmici, dovoljno govori o tome koliko su loše igrali. Tada je Šaćiri prošao po desnoj strani i odlično centrirao, ali je Diuf glavom šutirao pored gola.

U 40. minutu Vord nije mogao da nastavi utakmicu, pa ga je zamenio iskusni Martin Keli, a vrlo loše poluvreme se završilom fantastičnim golom koji je postigao Šaćiri.

Šaćiri je iz slobodnjaka skinuo paukovu mrežu, prelep gol koji bi trebalo da upozori reprezentaciju Srbije koja je u grupi na svetskom prvenstvu sa Švajcarskom.

Ako je Stouk igrao loše u prvom poluvremenu, šta tek onda reći za drugo poluvreme?

Koliko je bilo oštrih faulova govori i podatak da je Etkinson u drugom poluvremenu podelio ćak 7 žutih kartona, i to čak 5 za domaću ekipu.

Videlo se da se Stouk grčevito brani, jedino su faulovima uspevali nekako da zaustave Vilfreda Zahu kome se očigledno igrao fudbal.

U 68. minutu nakon kontra za Kristal Palas taman kada se činilo da se ništa neće desiti u ovoj utakmici i da će Stouk nekako magijom Šaćirija doći vrlo važna 3 boda.

Kontru je povukao Zaha i prosledio loptu do Loftusa Čika koji je zatim dodao do Mekartura, koji je rutinski postigao gol za 1:1.

Pokušao je da razmrda ekipu trener Stouka, i izveo iz igre Glena Džonsona ,a uveo mladog napadača Kembela, ali ni to nije pomoglo, Stouk je jalovo napadao, a odbrana je kapitulirala ponovo u 86. minutu kada je Šoukros napravio kardinalnu grešku i nije napravio ofsajd zamku. Van Anholt je to iskoristio i pogodio za 1:2 i poslao Stouk u Čempionšip.